Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Bieg odbędzie się 8 marca 2014 roku. Trasa liczy 52 km i przebiegać będzie przez cały grzbiet Karkonoszy. 150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie przez Przełęcz Okraj na Śnieżkę, przebiegnie przez Przełęcz Karkonoską Śnieżne Kotły, Halę Szrenicką. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

Limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 14 godzin, limity na poszczególnych odcinkach podane są w regulaminie zawodów. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km.

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to bieg im. Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą. Góry kojarzą się z nim nierozerwalnie. W nich trenował, wspinał się, tam został na zawsze.

Chcemy, żeby pamięć o Tomku nigdy nie zaginęła. Jego wysiłek i determinacja w dążeniu do realizacji marzeń mogą być dowodem dla innych, że wszystko jest możliwe. Trzeba tylko bardzo chcieć.

Organizujemy bieg, który będzie trudny i wymagający, tak jak cele, które stawiał sobie Tomek. Kochał wyzwania, to one napędzały jego życie i pozwalały mu dokonywać rzeczy wyjątkowych.

Jak mawiał „ No risk, no fun”.

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

To wyzwanie jest wyjątkowe i nie wszyscy będą mogli  się z nim zmierzyć. Zima w górach nie zna kompromisów. Zimowy Ultramaraton Karkonoski ze względu na porę roku, w której jest organizowany nie będzie zwyczajnym długodystansowym biegiem. Nie będzie także biegiem dla każdego zawodnika.

Jego uczestnikami mogą stać się tylko ci, którzy mają już doświadczenie w długotrwałych biegach górskich, a także wiedzą z czym związane jest poruszanie się zimą w górach. Każdy biegacz biorący udział w zawodach powinien bardzo dobrze znać swój organizm, mieć pewność swoich umiejętności oraz być przygotowanym na walkę w trudnych warunkach.

Ciężko jest dziś przewidzieć jaką dokładnie pogodę zastaniemy w Karkonoszach w marcu – zima bywa naprawdę nieprzewidywalna. Może się okazać, że warunki pogodowe panujące na trasie będą bardzo ciężkie. Wyobraźcie sobie – niska temperatura, opady śniegu, wiatr, mgła - to tylko niektóre z czynników, które mogą Was spotkać. Przygotujcie się na długotrwałe zmaganie z dyskomfortem i walkę z zimnem. Być może przyjdzie Wam poruszać się w głębokim śniegu albo zmagać z bijącym po twarzy i utrudniającym widoczność wiatrem. To tylko niektóre z „przyjemności” z którymi możecie się spotkać. W takich warunkach poza świetną kondycją i przygotowaniem sprzętowym jak nigdzie indziej potrzebna jest wola walki.

Profil trasy

Profil trasy

Przygotowaliśmy dla Was punkty odżywcze i kontrolne. Będą one rozstawione mniej więcej co 10 km. Jest to stosunkowo niewielka odległość, więc każdy kto opadnie z sił będzie mógł zatrzymać się w jednym z tych miejsc. Odradzamy postoje pomiędzy tymi punktami - pamiętajcie, że choćby kilkunastominutowy przystanek na trasie bez schronienia, może wiązać się z szybkim wychłodzeniem i utratą woli ścigania.

Jeśli nie zraziło Cię to co tu piszemy, a raczej wywołało u Ciebie dreszczyk emocji, to oznacza, że trafiłeś we właściwe miejsce.

Podejmij wyzwanie, razem ze 150 zawodnikami na ponad 52 kilometrowej, górskiej trasie zmierz się z własnymi słabościami w zimowych warunkach. Będzie zimno, będzie ciężko, będzie fantastycznie!

Więcej informacji: http://ultramaratonkarkonoski.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28474212
  
  ';