1 Bieruński Bieg Utopca

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Już 11 stycznia 2015 roku o 10:30 mamy nadzieję się spotkać z Wami na starcie „1 Bieruńskiego Biegu Utopca”. Chcemy Was zaprosić na to wydarzenie i zachęcić w ten sposób do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód z biegu w całości zostanie przeznaczony na WOŚP, dzięki wspólnej pasji możemy komuś pomóc.

Na miejscu, w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane na hali sportowej przy gimnazjum nr 2 ul. Licealna 17a, będzie można odebrać pakiety startowe, do dyspozycji będą szatnie gdzie będzie się można przebrać, a po biegu także wziąć prysznic oraz zjeść coś ciepłego. Dla najmłodszych oraz osób towarzyszących przewidzieliśmy atrakcje na hali sportowej przed i w czasie zawodów.

1 Bieruński Bieg Utopca

1 Bieruński Bieg Utopca

Z hali sportowej na start jest ok 400 m. Start i meta będą na rynku w Bieruniu.

Skąd nazwa biegu…? Jeżeli jeszcze się boicie i zastanawiacie się nad startem, rozwiewamy wasze obawy. Za nazwą „Bieg Utopca” nie kryje się nic strasznego. Bieruń jest miastem, z którego wywodzi się wiele ludowych podań, mówiących o tajemniczych „Utopcach”.
Można mówić nawet o małej mitologii. Według wierzeń „Utopce” to duchy zrzucone z nieba, zamieszkujące tereny podmokłe. Dogodnym miejscem do bytowania stworów, były tereny zwane „Żabim krajem”, odpowiadające powierzchni dzisiejszego powiatu bieruńsko-lędzińskiego, ze względu na występowanie na tych terenach licznych mokradeł i nieistniejącego już Wielkiego Stawu Bieruńskiego.
Z licznych bajek, legend i podań możemy dowiedzieć się, że „Utopce” potrafiły przyjmować różne postacie zwierząt, ludzi, półludzi oraz elementów przyrody nieożywionej. Umiejętności te były często wykorzystywane do czynienia lokalnej społeczności przeróżnych żartów.

Do wyboru są dwa dystanse:

Bieg główny – 16,8 km +210m, Bieg towarzyszący/Nordic Walking – 5km
Trasa dłuższego dystansu jest wymagająca, z kilkoma podbiegami, dzięki którym na pewno się rozgrzejecie oraz z szybkimi zbiegami. Limit czasu na mecie dla każdego uczestnika to 3 h.

Trasa 5 km będzie trochę łatwiejsza, ale nie znaczy, że nudna. Postaramy się żeby każdy był zadowolony.

Więcej informacji na stronie organizatora

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 9966
  • Odsłon artykułów: 27324906
  
  ';