Nadciąga II edycja Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Gotowi na II edycję Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego? 20 stycznia ruszy marsz na 44 km przez najpiękniejsze tereny Gór Świętokrzyskich. Tym razem PTTK Kielce przygotowało trasę przebiegająca przez południowe szlaki świętokrzyskie. Zeszłoroczna, debiutancka edycja zakończyła się sukcesem, dlatego w tym razem organizatorzy zwiększyli limit miejsc do 300 osób. Wszystkim chętnym radzimy śledzić uważnie stronę Maratonu 17 listopada o godzinie 20. Wtedy ruszają zapisy, a chętnych nie brakuje.

 www.zimowyswietokrzyski.plfot. www.zimowyswietokrzyski.pl

Biuro i meta zawodów w nowoczesnym Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach / fot. www.eceg.uw.edu.plBiuro i meta zawodów w nowoczesnym Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach / fot. www.eceg.uw.edu.pl

Trasa wieść będzie między innymi przez malowniczy rezerwat Miedzianka, Pasmo Zelejowskie, Zgórskie oraz same Chęciny z ruinami zamku na czele. Same biuro zawodów oraz meta też nie są w miejscu zwyczajnym bo w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Znajduje się ono przy wnętrzu nieczynnego kamieniołomu Rzepka w Górach Chęcińskich i jest rajem badawczym dla geologów. Tego dnia jednak “kontrolę” nad centrum przejma piechurzy. Nas w Chęcinach nie zabraknie. Z kim się widzimy?!

Trasa II ZMŚTrasa II ZMŚ

Izabela Janaszek

Źródła:
www.zimowyswietokrzyski.pl
www.eceg.uw.edu.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10206
  • Odsłon artykułów: 28936405
  
  ';