Druga edycja 10K Run Series – pobiegnij „dychę” na atestowanych trasach!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

W przyszłym roku, kolejny raz w ramach cyklu zawodów triathlonowych Elemental Tri Series, odbędzie się biegowa impreza towarzysząca – 10K Run Series. Biegi na dystansie 10 km ponownie znajdą się w programie edycji Elemental Tri Series w Olsztynie (27 maja 2018) oraz w Blachowni k. Częstochowy (29 lipca 2018).

Trasa zawodów 10K Run Series w Olsztynie przebiegać będzie ulicami: Kapitańską, Sielską, Lotniczą, ponownie Sielską, al. Roberta Schumana do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, gdzie usytuowany będzie nawrót na al. Schumana i ul. Sielską (1 pętla). Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kapitańskiej. Bieg rozpocznie się od godzinie 9:00, tuż przed zawodami triathlonowymi. Rywalizacja w Blachowni również rozpocznie się o godzinie 9:00. Start i meta zlokalizowane będą na ul. Henryka Sienkiewicza. Zawodnicy pobiegną w ul. Sienkiewicza, Leśną, a następnie ul. Kościuszki. Nawrót trasy usytuowany będzie przed drogą wojewódzką 492 (2 pętle po 5 km).

10K Run Series

„Dodanie zawodów biegowych do naszego cyklu okazało się strzałem w dziesiątkę. Duża frekwencja w Olsztynie i Blachowni pokazuje, że tego typu imprezy są atrakcyjne dla zawodników, z których część stanowią osoby towarzyszące triathlonistom. Trasy obu przyszłorocznych biegów w ramach 10K Run Series są szybkie i atestowane przez PZLA. Pozostaną również niezmienne w stosunku do minionego sezonu, więc będzie można łatwo porównać swoje czasy i sprawdzić postępy” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

10K Run Series
Prestiżowy cykl Elemental Tri Series 2018 zapowiada się niezwykle interesująco. Biorący w nim udział triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski, supersprint oraz sprint w ramach, którego odbędzie się rywalizacja o punkty w Pucharze Polski w triathlonie. Zawodom triathlonowym towarzyszyć będą zawody biegowe dzieci – Elemental Kids oraz dla dorosłych – 10K Run Series. Ogromne sportowe emocje czekają na wszystkich, którzy przyjadą na inaugurację cyklu, która obędzie się w ostatni weekend maja 2018 w Olsztynie. Dzień przed zawodami Elemental Tri Series Olsztyn, nad Jeziorem Ukiel odbędzie się Puchar Europy w triathlonie. W wyścigu rywalizować będą najlepsi triathloniści naszego kontynentu!

Zapisy na zawody biegowe 10K Run Series ruszają 2 stycznia 2018 r. o godz. 12:00. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonseries.pl.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10208
  • Odsłon artykułów: 28942228
  
  ';