20 stycznia odbędzie się IV edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Nowe biuro zawodów w Karłowie, zmodyfikowana trasa, Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim, prelekcje Kacpra Tekieli i Piotra Pustelnika, najnowsze wieści o wyprawie na K2, to wszystko czeka na 550 uczestników IV już edycji Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. W sobotę 20 stycznia uczestnicy będą zmagać się z trasą 21 km. Do pokonania będzie 1003 metrów w górę oraz 886 metrów zbiegów, a ostani odcinek trasy poprowadzony został słynnymi schodami na Szczeliniec, gdzie usytuowna będzie meta.

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

Jeszcze kilka lat temu trudno było doszukać się w kalendarzu górskich imprez biegowych zawodów organizowanych zimą. Jednak rosnąca popularność biegów górskich z czasem przyniosła pomysły organizowania ich również w czasie kiedy biegacze głównie przygotowują się do sezonu. Oczywiście liczba imprez w sezonie zimowym nie dorównuje jeszcze tej z letniej części sezonu, ale dzisiaj mamy już do wyboru kilka zimowych zawodów cieszących się opinią dobrej organizacji, klimatycznej atmosfery. Jednym z pierwszych zimowych biegów był właśnie ZPGS, który po raz pierwszy odbył się w 2015 roku.

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

W tym roku organizatorzy biegu odpowiadając na sugestie uczestników poprzednich edycji zawodów, zdecydowali się na przeniesienie biura zawodów, które będzie miało swoje miejsce w Karłowie w Centrum Szkoleniowo - Edukacyjnego Parku Narodowego Gór Stołowych (były Hotel Karłów). To właśnie tam będzie też ulokowany start imprezy. Podczas ZMGS już po raz drugi odbędą się Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim. To na pewno jedna z niewątpliwych atrakcji zawodów. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieoficjalny i są jedynie dodatkową formą rywalizacji to na liście startowej jest prawie 40 osób spełniających wymogi tej klasyfikacji, w tym znamienite osobistości świata górskiego, wybitni wspinacze i himalaiści. Swój udział zapowiedział Piotr Pustelnik - Prezes Polskiego Związku Alpinizmu, Jerzy Natkański zastępca kierownika programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera. Po dekoracji zwycięzców w sobotnie popołudnie odbędą się prezentacje i prelekcje na temat bezpieczeństwa w górach. Będą też najświeższe informacje spod K2. Podczas ZPGS będzie również można spotkać cały Salomon Suunto Team, którego zawodnicy prawdopodobnie w całości pojawią się na trasie zawodów. Wszystko uświetni koncert czeskiego zespołu Heebie Jeebies oraz ognisko w Bacówce.

Więcej informacji na stronie http://www.maratonygorskie.pl/ oraz na proflu fb imprezy

Zdjęcia Łukasz Buszka (DADADESIGN)

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28470954
  
  ';