V Zimowy Ultramaraton Karkonoski już w najbliższy weekend

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Już w najbliższą sobotę 10 marca 2018 odbędzie się – po raz piąty – Zimowy Ultramaraton Karkonoski imienia Tomka Kowalskiego. To jeden z pierwszych zimowych ultramaratonów w Polsce i bieg wyjątkowy ze względu na cel, jakim jest upamiętnienie Tomka Kowalskiego, wspinacza, ultramaratończyka i – dla wielu spośród osób organizujących popularnego „ZUKa” – serdecznego przyjaciela.

Trasa biegu liczy 54 kilometry, wiedzie karkonoskimi szlakami z Polany Jakuszyckiej – polskiej mekki biegów narciarskich – do samego centrum Karpacza, gdzie na miejskim deptaku czekają na uczestników tłumy kibiców i rodzin. Na starcie stanie 400 śmiałków, którzy będą mieć przed sobą wiele wyzwań: na początku marca w Karkonoszach panuje zima, nawet jeśli w dolinach tron obejmie już wiosna. W górach leży sporo śniegu, zdarzają się mroźne i wietrzne dni. Bieg czy marsz w takiej aurze wymaga więcej sił i determinacji, a te będą potrzebne – profil trasy pokazuje ponad 2000 metrów przewyższenia. To nie jest zwyczajny bieg, Zimowy Ultramaraton Karkonoski to przede wszystkim wyścig charakterów.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Organizatorzy przygotowują punkty, w których wolontariusze częstować będą biegaczy ciepłymi napojami i przekąskami. Znajdują się one przy schroniskach na Hali Szrenickiej, Odrodzenie, Śląski Dom oraz na przełęczy Okraj. W tych miejscach obowiązuje również określony limit czasowy, po przekroczeniu którego zawodnicy nie będą mogli kontynuować biegu. Oprócz ponad 100 wolontariuszy nad bezpieczeństwem i komfortem uczestników czuwają doświadczeni ratownicy karkonoskiego oddziału GOPR.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Bieg ze swoją pięcioletnią tradycją wpisał się już na stałe w kalendarz najtrudniejszych biegów w Polsce, na liście startowej nie zabraknie nazwisk z pierwszej listy najlepszych polskich biegaczy górskich. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników.

Więcej informacji i zdjęć na stronie: www.ultramaratonkarkonoski.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10253
  • Odsłon artykułów: 29147577
  
  ';