Garmin Ultra Race 2018 – pozostaw po sobie trwały ślad w Górach Stołowych!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

W tym roku majestatyczne Góry Stołowe po raz kolejny powitają biegaczy. Radków będzie areną zmagań tych, którzy nie boją się długich dystansów, tych najwytrwalszych, którzy potrafią walczyć nie tylko z pozostałymi zawodnikami na trasie, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Impreza Garmin Ultra Race, która odbędzie się w dniach 14-16 września w środowisku biegowym uważana jest za idealną dla początkujących biegaczy, ale a w tym roku zyska również nową klasyfikację, której ukończenie dane będzie niewielu zawodnikom.

Garmin Ultra Race 2018 – pozostaw po sobie trwały ślad w Górach Stołowych!

Tegoroczny Garmin Ultra Race, to aż trzy dni zmagań biegaczy. W tym roku organizatorzy dołączyli kolejny dystans – 81 km. Jednak to nie wszystko co zaplanowali podczas tej edycji! Śmiałkowie, którzy będą stawać na linii startu codziennie przez te trzy dni będą mieli odrębną klasyfikację i to jest całkiem inny wymiar wyścigu i nowy rozdział w historii tych zawodów.

„Przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – Challenge 158K, czyli trzydniową klasyfikację etapową, będącą niewątpliwie ogromnym wyzwaniem i dostępnym jedynie dla śmiałków, którzy nie boją się nakładającego zmęczenia. Podczas Challenge 158K będziecie mogli zmierzyć się z łącznym dystansem 158 km (81 km + 53 km + 24 km) o sumie przewyższeń +5340 m/-5340 m, delektując się przy tym pięknem krajobrazu Parku Narodowego Gór Stołowych. Pierwszego dnia bieg na dystansie 81 km (+2680 m/-2680 m). Drugi dzień to zmagania na dystansie 53 km (+1480 m/-1480 m), a trzeci to chciałoby się powiedzieć już tylko łagodne zwieńczenie tego trudu, czyli 24 km (+820 m/-820 m). Czasy poszczególnych etapów sumują się i na tej podstawie wyłonimy najlepszego etapowca!” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Teraz pora na to czego w Polsce jeszcze nie było! Wszyscy ci, którym uda się ukończyć ten etapowy wyścig zapiszą się na kartach historii, a ich nazwisko wyryte zostanie na skale, olbrzymim głazie piaskowca wydobytego w tamtejszej kopalni! Na tym głazie uwiecznieni będą wszyscy, którzy w limicie ukończą trzy biegi rozgrywane w ramach tego festiwalu biegowego w jednym roku. 6,5 tonowa bryła właśnie stanęła nad Zalewem w Radkowie, właśnie tam, gdzie start i meta Garmin Ultra Race.

„Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie - to swoista przygoda, to wyższy stopień wytrwałości i planowania. Garmin Ultra Race do tego dojrzewał i my do tego dojrzewaliśmy, a myśl o stworzeniu tej klasyfikacji przyświecała już od jakiegoś czasu i w końcu jest” – dodaje Szołowski.

Zatem klasyfikacja Challenge 158K czeka na wszystkich odważnych. Skała została specjalnie przygotowana, by mogły zawisnąć na niej tabliczki z nazwiskami tych, którzy temu wyzwaniu podołają. Prawie wszystko już wiadomo, bez odpowiedzi pozostaje już tylko jedno pytanie: ile nazwisk pojawi się na niej w tym roku?

Garmin Ultra Race w tym roku rozegrany zostanie po raz trzeci. Na starcie w Radkowie stanie blisko 1500 zawodników. Podczas tegorocznej edycji Garmin Ultra Race oprócz Challenge 158K na dorosłych biegaczy czekają cztery dystanse: 9 km, 24 km, 53 km, 81 km oraz trzy dystanse dla dzieci w ramach Garmin Ultra Kids, które zostaną rozegrane na odcinkach o długości 200, 500 i 1000 metrów.

Znakomita lokalizacja doceniana przez biegaczy, a także perfekcyjne oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera zawodów w Radkowie to z pewnością ogromne atuty tej imprezy. Warto również wspomnieć, że tegoroczny Garmin Ultra Race znalazł się ponownie na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich na świecie. Do zdobycia będzie łącznie, aż 8 punktów kwalifikacyjnych, o które powalczą biegacze rywalizujący na dystansach: 81 km (4 punkty), 53 km (3 punkty), 24 km (1 punkt).

Jak co roku każdy kto ukończy dowolny dystans w ramach Garmin Ultra Race będzie mógł zasiąść na tronie jako #królGUR lub #królowaGUR. Zapisy na Garmin Ultra Race 2018 cały czas trwają na oficjalnej stronie imprezy www.ultrarace.pl.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28951080
  
  ';