Ruszyły zapisy na trójmiejską edycję Garmin Ultra Race 2018!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Początek grudnia upłynie w Trójmieście pod znakiem biegowej rywalizacji na malowniczych szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po sukcesach zaowdów Garmin Ultra Race w Radkowie (Góry Stołowe), przyszedł czas na pierwszą, mikołajkową edycję tej imprezy w Gdańsku, która odbędzie się 8 grudnia. Zapisy na Garmin Ultra Race Trójmiasto właśnie ruszyły!

Nie bez powodu wybór najlepszej lokalizacji na kolejną edycję zawodów Garmin Ultra Race padł właśnie na Gdańsk. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego choć leżą w odległości jedynie kilku kilometrów od morza, ukształtowaniem terenu mocno przypominają krajobraz górski, są tym samym wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy. Trójmiejski Park Krajobrazowy to krajobraz północnych zboczy, głębokich dolin z potokami o charakterze podgórskim, torfowisk, czystych śródleśnych jezior i głazów, które umożliwiły zachowanie interesującej flory i fauny. Położenie tak dużego cennego przyrodniczo obszaru, jakim jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, bezpośrednio na styku z dużą aglomeracją jest ewenementem na skalę kraju.

Ruszyły zapisy na trójmiejską edycję Garmin Ultra Race 2018!

Dla amatorów trailowych biegów będzie to kolejna możliwość rywalizacji pod szyldem Garmin Ultra Race, czyli imprezy, która zyskała renomę wśród biegaczy i jest stałym punktem na mapie polskich biegów ultra. 8 grudnia biegacze spotkają się na starcie pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto, której start i metę będzie zlokalizowana w Gdańsku. Zapisy na to wydarzenie właśnie ruszyły na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl

„Cały czas pracujemy nad tym, by zaproponować zawodnikom atrakcyjne i wymagające trasy. Ci, którzy wezmą udział będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: ok 85 km z +1750/-170 m przewyższenia, ok 50 km (+1170/-1170 m), ok 25 km (+630/-630) oraz ok 10 km (+260/-260 m). Jesteśmy przekonani, że trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przypadną ultrasom do gustu. Tak jak podczas Garmin Ultra Race w Radkowie imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Ultra Kids na dystansach: 200, 500 i 1000 metrów – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów.

Ruszyły zapisy na trójmiejską edycję Garmin Ultra Race 2018!

Zapisy na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race właśnie wystartowały! Dla pierwszych 200 osób zapisanych na każdym z dystansów organizatorzy przygotowali specjalne rabaty w wysokości 30 zł! Aby wziąć udział w zawodach trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Organizatorami zawodów są: Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28409522
  
  ';