Tauron Festiwal Biegowy – rozgrzejemy Krynicę i biegaczy!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju przez najbliższe trzy lata będzie rozgrzewał TAURON. Firma została Partnerem Tytularnym imprezy, zasilając uczestników w energię niezbędną do bicia rekordów i przełamywania własnych barier!

Tauron Festiwal Biegowy – rozgrzejemy Krynicę i biegaczy!

TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Europie. Wydarzenie, które nieprzerwanie od 2010 roku w pierwszy pełny weekend września przyciąga tysiące fanów biegania, stało się już tradycją.

Tauron Festiwal Biegowy – rozgrzejemy Krynicę i biegaczy!

Program sportowy trzydniowego Festiwalu obejmuje około 30 konkurencji biegowych ulicznych i górskich, przeznaczonych dla profesjonalistów i amatorów, dorosłych i dzieci. Najmłodsi ścigają się na deptaku, dorośli przemierzają ulice, drogi i górskie szlaki, pokonując królewski dystans 42 km maratonu, a ultrasi nawet 100 km po ścieżkach Beskidu Sądeckiego. W ten sposób w biegach na dystansie od 100 metrów do 100 kilometrów mogą uczestniczyć rodziny i grupy przyjaciół.

Tauron Festiwal Biegowy – rozgrzejemy Krynicę i biegaczy!

Rekordowa w skali kraju pula nagród przekracza 650 tys. złotych.

Festiwal Biegowy jest obszernie relacjonowany na antenach TVP oraz programów ogólnopolskich i rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Informacje z imprezy można znaleźć w ogólnopolskich portalach internetowych. Corocznie, każdy z uczestników Festiwalu znajduje swoje nazwisko w wydawanym po imprezie specjalnym, 24-stronicowym dodatku do ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita”, w którym są publikowane pełne wyniki wszystkich konkurencji, relacje z biegów, podsumowania oraz rozmowy z uczestnikami i gośćmi Festiwalu, a także galerie zdjęć z imprezy.

W roku 2017 TAURON był partnerem tytularnym jednego z biegów w ramach Festiwalu – „TAURON Ultramaraton 64 km”.

Tauron Festiwal Biegowy – rozgrzejemy Krynicę i biegaczy!

Rozgrzewamy TAURON Festiwal Biegowy - Rozgrzejemy też Twój dom!

TAURON bierze udział w tegorocznym Festiwalu z hasłem „Rozgrzewamy TAURON Festiwal Biegowy - Rozgrzejemy też Twój dom”. Na krynickim deptaku w strefie kibica w piątek, 7 września, zaparkuje mobilny dom TAURONA. Będzie można w nim uzyskać wiele praktycznych informacji na temat możliwości wymiany ogrzewania na ekologiczne, a także porównać koszty eksploatacji różnych urządzeń.

Eksperci TAURONA doradzą, jakie ogrzewanie wybrać, by odpowiadało potrzebom domowników oraz ich możliwościom finansowym.

Zawodnicy otrzymają pakiety startowe z atrakcyjnymi upominkami od TAURONA, a przedstawiciele firmy zorganizują i poprowadzą dla uczestników Festiwalu specjalną strefę aktywności z konkursami i innymi atrakcjami.

Program wydarzeń towarzyszących TAURON Festiwalu Biegowego obejmuje warsztaty, seminaria i spotkania z osobistościami sportu, biznesu, medycyny i kultury, a także strefy aktywności, targi EXPO i koncerty.

Do 9. TAURON Festiwalu Biegowego zgłosiło się już 8,3 tys. uczestników! Zapisy trwają, będą otwarte do samej imprezy. Tegoroczna odsłona Festiwalu odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 roku. Zapraszamy!

Fundacja „Festiwal Biegów”

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28450842
  
  ';