W minioną sobotę, w Karłowie został rozegrany V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Trudne warunki oraz siarczysty mróz nie odstraszyły uczestników. Punktualnie o godzinie 9 rano, na trasę zawodów wyruszyło 494 biegaczy, a na metę usytuowaną na Szczelińcu nie udało się dotrzeć zaledwie trójce zawodników. Zwyciężyli Czech – Pavel Brydl oraz Natalia Tomasiak. W ramach zawodów zostały również rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. W tej klasyfikacji zwycięstwo przypadło Pawłowi Sarnowskiemu oraz ponownie Natalii Tomasiak.

Sobotnia rywalizacja nie przyniosła niespodzianek, chociaż warto podkreślić, że w klasyfikacji mężczyzn, główny faworyt zawodów Pavel Brydl, musiał się mocno napracować, aby odeprzeć ataki grupy pościgowej. Paweł prowadził niemal od początku, ale przez cały wyścig zmuszony był do czujności i odpierania ataków rywali. Warto nadmienić, że na mecie różnica między zwycięzcą, a szóstym zawodnikiem wynosiła poniżej 6 minut. Mimo zaciętej walki, warunki pogodowe nie pozwoliły poprawić zeszłorocznego wyniku czy choćby złamać bariery dwóch godzin.

stolowe2101 1

W rywalizacji kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia Tomasiak, która mimo problemów chorobowych, pewnie pokonała drugą na mecie Kingę Kwiatkowską oraz trzecią Agnieszkę Sulik.

stolowe2101 2

W ramach ZPGS, juz po raz trzeci zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieformalny i są traktowane towarzysko, w tej kategorii mogliśmy oglądądać rywalizacje blisko 50 zawodniczek i zawodników. Wisienką na torcie był udział w biegu naszych wybitnych himalaistów: Krzysztofa Wielickiego, Piotr Pustelnika, Janusza Gołębia, Jerzego Natkańskiego czy Kacpra Tekieli.