17 sierpnia rusza triathlon nad Zalewem Sulistrowickim na Dolnym Śląsku

Kategoria: Biegi górskie / Polska

„Triathlon dla Januszy i Grażyn” łączy w sobie sport i poczucie humoru: zachęca do spróbowania swoich sił w tym trudnym sporcie, lecz na wesoło i na pełnym luzie. Ma również wymiar charytatywny – pomoże w budowie we Wrocławiu nowoczesnego kompleksu rehabilitacyjno-edukacyjnego oraz integruje i promuje sport osób z niepełnosprawnościami - osoby z niepełnosprawnościami będą wśród kibiców i wśród zawodników.

To pierwsza w Polsce, jedyna w swoim rodzaju impreza dla amatorów i początkujących, którzy od dawna po cichu marzyli o starcie w poważnych zawodach, ale zawsze było jakieś „ale”. Tu mogą się sprawdzić – do pokonania jest dystans 27,5 km (400 m pływania, 20 km roweru, 7 kilometrów biegu, czyli około 1/8 dystansu Ironmana), ale przede wszystkim będą się dobrze bawić! Zawodnicy będą pokonywać kolejne etapy z pełnym zaangażowaniem, ale na wesoło. Mniejsze znaczenie ma czas pokonania trasy, bardziej liczy się styl. To już druga edycja imprezy. W zeszłym roku entuzjazm wzbudził start zawodnika, któremu w wyścigu towarzyszyło koło ratunkowe w kształcie żółtej, gumowej żyrafy. Żyrafa i jej właściciel stali się królami internetu. Oprócz tego, żeby jak najwierniej oddać wizerunek Janusza, zawodnik przez długi czas przed zawodami zapuszczał Januszowe wąsy.

2507triathlon

Zapisy do udziału w zawodach są już zamknięte, a pula miejsc startowych wyczerpana, ale zapraszamy do wspólnego kibicowania i zabawy. Dzięki zarządcy obiektu Firmie Quart oraz właścicielom w dniu zawodów dla kibiców wstęp na teren Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Sulistrowicach będzie bezpłatny!

Organizatorem wydarzenia jest Monika Jackowicz z Fundacji “Aktywni Ślężanie” (od pięciu lat pracująca przy organizacji triathlonów), a partnerem imprezy jest wrocławska Fundacja “Potrafię Pomóc”. Triathlon dla Januszy i Grażyn to impreza charytatywna i sprzyjająca integracji osób niepełnosprawnych.

Mottem przewodnim wydarzenia są słowa Richarda von Weizackera: "Być pełnosprawnym to naprawdę żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas, o każdym czasie może być odebrany. Pozwólmy więc niepełnosprawnym i członkom ich rodzin w jak najbardziej naturalny sposób włączyć się w nasze życie. Chcielibyśmy dać im pewność, że jesteśmy jednością."

Zawodom towarzyszyć będzie impreza integracyjna dla całych rodzin z atrakcjami dla dzieci (m.in. dmuchańce, malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków). Wśród zawodników i kibiców znajdą się osoby z niepełnosprawnościami – podopieczni i sympatycy Fundacji „Potrafię Pomóc” - a także pełnosprawni zawodnicy, którzy startują z osobą pełnosprawną w tandemie. Impreza towarzysząca będzie doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy o chorobach rzadkich. Dochód z imprezy towarzyszącej zasili konto budowy rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu „Potrafię Pomóc” z pierwszym w Polsce Domem Samodzielności dla Osób Dorosłych z Zespołem Pradera-Williego (chorobą wiecznego głodu) we Wrocławiu.

Więcej informacji o kompleksie tutaj:

https://potrafiepomoc.org.pl/kompleks-potrafie-pomoc-szczegoly-i-wizualizacje/

W zawodach, w tandemach wystartują aż trzy pary, w których osobie niepełnosprawnej towarzyszy pełnosprawny partner. Wśród nich będą ambasadorzy Fundacji „Potrafię Pomóc” – Kuba Jurczak i jego tato – Przemek. Kuba to nastolatek, który choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, ale to nie przeszkadza mu w realizacji marzeń. Razem z tatą mierzy się z kolejnymi sportowymi wyzwaniami i wspólnie odnoszą sukcesy, udowadniając innym, że sport nie zna barier. Rodzina marzy o tym, by do aktywności fizycznej zachęcić kolejne rodziny osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji o Triathlonie dla Januszy i Grażyn, Fundacji “Aktywni Ślężanie” oraz o Fundacji „Potrafię Pomóc” znajduje się tu:

https://www.facebook.com/TRIJanusz/
https://www.facebook.com/events/2186505078331211/
https://www.facebook.com/aktywnislezanie/
https://potrafiepomoc.org.pl/
https://www.facebook.com/FundacjaPotrafiePomoc/

Źródło:
mat.pras. Fundacja "Potrafię Pomóc"

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10103
  • Odsłon artykułów: 28101904
  
  ';