7 Letni Bieg Piastów – 1311 na mecie (25.08.)

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Krzysztof Tschirch i Elżbieta Kowalewska w rewelacyjnym stylu zwyciężyli w Jakuszyckiej 11 w drugim dniu (25 sierpnia) 7 Letniego Biegu Piastów. We wszystkich sześciu konkurencjach tych zawodów do mety dobiegło i doszło 1311 zawodników i zawodniczek.

Pogoda znowu była łaskawa – wbrew prognozom nie padało, lecz świeciło słońce, ale na szczęście nie było upału, który byłby dodatkową trudnością w pokonaniu bardzo wymagającej trasy ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach oraz kilkoma atrakcyjnymi miejscami po drodze: stacją turystyczną Orle, mostem granicznym na Izerze, wzgórzem i skałą Granicznik, kultową trasą Samolot i zbiegiem z niego na Polanę Jakuszycką.

2508piast
fot. Bieg Przedszkolaka, Jacek Deneka/Bieg Piastów

Krzysztof Tschirch był faworytem i nie zawiódł, choć zwycięzca Jakuszyckiego Półmaratonu dzień wcześniej Jacek Sobas podjął walkę i długo deptał Krzyśkowi po piętach. Na Samolocie lider zwiększył przewagę i spokojnie dobiegł do mety na pierwszym miejscu. Jacek przyznał na mecie, że odczuwał trudy sobotniej walki w półmaratonie.

W rywalizacji pań wspaniałą formę zaprezentowała Elżbieta Kowalewska, a za jej plecami fenomenalnie pobiegła Teresa Krajewska-Wiśniak – biegowe objawienie Karkonoszy ostatniego sezonu.

Zawodnicy ocenili trasę jako świetną – urozmaiconą pod względem profilu, nawierzchni oraz krajobrazu. Wymagała ciągłej koncentracji, aż do finiszu.

Niemal sto osób przeszło trasę Jakuszyckiej Jedenastki w Rekreacyjnym Marszu Nordic Walking. Rekreacyjnym, czyli bez klasyfikacji z zajętymi miejscami i nagrodami dla najszybszych, ale po raz pierwszy z pomiarem czasu każdego uczestnika.

Mnóstwo radości było podczas Biegu Przedszkolaka – wzięło w nim udział 107 dzieci. Jedne kilkusetmetrową trasę pokonały błyskawicznie o własnych siłach, inne były wspierane przez rodziców. Wszystkie miały wielki uśmiech na mecie.

W sobotę, 24 sierpnia, rozegrano ultramaraton i półmaraton oraz Wyprawę Zuchów dla uczniów podstawówek. W sumie w sześciu konkurencjach 7 Letniego Biegu Piastów wzięło udział prawie 1400 osób, z których 1311 dotarło do mety.

2508piast 1
fot. Jacek Deneka/Bieg Piastów

Kaja Sznajdrowicz, dyrektor Biegu Piastów:

Dziękuję zawodnikom za uczestnictwo w 7 edycji letniej odsłony Biegu Piastów. Wiem, że nie było łatwo, ale daliście radę. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami tego dwudniowego festiwalu biegów górskich.

Słowa uznania należą się także pracownikom i wolontariuszom, którzy włożyli wiele pracy i serca w organizację tego wydarzenia. Dzięki Wam atmosfera tego biegu była znakomita.

Pragnę podziękowań także Sponsorom i Partnerom za nieocenione wsparcie, dzięki którym możemy się rozwijać i tworzyć dla Was – biegaczy, świetne rzeczy.

Zapraszam wszystkich na najbliższą edycję Rowerowego Biegu Piastów, która odbędzie się 28 września. 1 września zaś zapraszam do zapisywania się na 44 edycję zimowego Biegu Piastów.

2508piast 2
fot. Jacek Deneka/Bieg Piastów

7 Letni Bieg Piastów – Szklarska Poręba-Jakuszyce (25.08.2019)

Jakuszycka Jedenastka

1. Krzysztof Tschirch 43:44
2. Jacek Sobas 44:16
3. Bartosz Rozkosz 47:12

1. Elżbieta Kowalewska 53:58
2. Teresa Krajewska-Wiśniak 54:49
3. Katarzyna Slusarczyk 55:11

Jakuszycką 11 ukończyły 342 osoby, w tym 148 kobiet.
Rekreacyjny Marsz Nordic Walking ukończyły 94 osoby, w tym 65 pań.
W Biegu Przedszkolaka uczestniczyło 107 najmłodszych.

Źródło:
mat.pras.Stowarzyszenie Bieg Piastów

 

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10092
  • Odsłon artykułów: 27987377
  
  ';