8. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach. Biegajmy w Górach Sowich!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Już prawie 400 osób zadeklarowało chęć udziału w tegorocznym Górskim Biegu Niepodległości w Świerkach. Czy będzie kolejny rekord frekwencji? Chyba można się powoli tego spodziewać. Wiadomo, że oferta biegowa w okolicach Dnia Niepodległości jest w Polsce spora i każdy na pewno znajdzie z tej okazji jakieś sportowe wyzwanie godne uwagi. Coś jednak sprawia, że coraz więcej górskich biegaczy przyjeżdża 11 listopada w Góry Sowie aby właśnie Świerki i Gminę Nowa Ruda wybrać na miejsce swojego startu. Czy warto? Na pewno.

Przemawiają za tym wrażenia i opinie zawodniczek i zawodników oraz stale rosnące zainteresowanie biegiem.

2910swierki

Piękna trasa na Wzgórzach Włodzickich to wspaniałe widoki i zupełnie nowe spojrzenie na Góry Sowie. To tereny, które nawet dla osób z Dolnego Śląska i pobliskich miejscowości mogą być zaskoczeniem... Jeśli ktoś lubi biegać po połoninach, a w Bieszczady ma za daleko, niech skusi się na bieg w Świerkach. Wzgórza Włodzickie to magiczne miejsce, które organizatorzy biegu wraz z jego uczestnikami starają się odkryć na nowo, a piękna wieża na Górze Włodzickiej powinna być solidnym magnesem dla kibiców. Gościnności, doświadczenia i zaangażowania organizatorów i Gminy Nowa Ruda nie trzeba chyba dodatkowo reklamować, a jeśli ktoś domaga się rekomendacji, to „robią” oni też najlepszy w Polsce bieg alpejski – Bieg Na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich.

Obok walorów przyrodniczych i krajobrazowych i oprócz wyjątkowej daty i okazji, z której bieg jest organizowany, warto wspomnieć jeszcze o jednym – w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich bieg ma wysoką kategorię „S”, co ściąga tu naprawdę mocnych zawodników.

2910swierki 1

W tym roku w pakiecie startowym, który otrzyma każdy uczestnik, znajdzie się pamiątkowa czapka biegowa, każdy otrzyma ciepły posiłek, porcję domowego ciasta, wspaniały pamiątkowy medal na mecie i dużą dawkę dobrej biegowej zabawy. Będzie gorąca herbata i kawa, woda mineralna, izotonik i chleb ze smalcem. Co będzie miało największe wzięcie? Trzeba przyjechać i sprawdzić.

Zapisy internetowe zostaną zamknięte 6 listopada, ale w dniu biegu będzie można się zapisać i opłacić swój start w biurze zawodów, przed startem. Na razie wpisowe wynosi 50 PLN. Z opłaty startowej zwolnieni są (obok członków UKS Ludwikowice Kłodzkie) mieszkańcy Gmina Nowa Ruda i osoby w wieku powyżej 65 lat.
Organizatorzy biegu to Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Bieg odbędzie się 11.11.2019 w Świerkach, koło Ludwikowic Kłodzkich. Start o 11:00, biuro zawodów – Świetlica Wiejska w Świerkach (przy Drodze Wojewódzkiej nr 381 Wałbrzych – Kłodzko).

Link do zapisów:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4719

https://biegajwgorachsowich.pl

https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich/

https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich/

Źródło:
mat.pras. Bikemaraton

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10103
  • Odsłon artykułów: 28101904
  
  ';