Bartłomiej Przedwojewski wygrywa Puchar Świata Skyrunning we Francji, Natalia Tomasiak druga na trasie Transylvanii!

Kategoria: Biegi górskie / Świat

To był bardzo dobry weekend w wykonaniu zawodników Salomon Suunto Team. Bartłomiej Przedwojewski zwyciężył w silnie obsadzonym Skyrace des Matheysins o długości 27 km/+1980 m, będącym jednocześnie czwartą odsłoną tegorocznego Pucharu Świata Skyrunning. Natalia Tomasiak zajęła drugie miejsce na najkrótszym dystansie festiwalu Transylvania 100 – największej górskiej imprezie biegowej rozgrywanej w kraju Draculi.

Pierwsza, bo w sobotnie przedpołudnie rywalizowała Natalia. Transylvania 100 to z pewnością najbardziej znane zawody w biegach górskich w Rumunii. Rozgrywane w przepięknych górach Bucegi, mimo krótkiej, zaledwie kilkuletniej historii, przyciągają mnóstwo amatorów biegania z całego świata. W tegorocznych zawodach wystartowało 1500 zawodników z ponad 50 państw, w tym 32 osobowa grupa z Polski. Tegoroczna edycja zawodów przysporzyła sporo kłopotów organizacyjnych. Silne opady śniegu na kilka dni przed zawodami zmusiły organizatorów do korekty każdej z pięciu tras festiwalu. Zdecydowano sie między innymi zrezygnować z pokonywania najwyższego szczytu pasma – góry Omu mierzącej 2507 metrów. Organizatorzy postawili na bezpieczeństwo, chociaż jak przyznali po zawodach na niedzielnej konferencji, swoją decyzję o zmianie tras podjęli przedwcześnie i zbyt pochopnie.

run2105 2
Fot. Materiały organizatora

Z licznej grupy naszych rodaków najlepiej zaprezentowała się Natalia Tomasiak, która zajęła 2 miejsce na najkrótszym dystansie Transylvania 20 km. Trasę, która w rzeczywistości liczyła 25 km/+1500 metrów pokonała w czasie 2:45 minut, ustępując jedynie Rumunce Ilince Marii Tempeanu.

Warto wspomnieć o bardzo dobrym 9 miejscu, które na dystansie 100 km zajął  Dawid Atanasow Ancew. Na 50-kilometrowej trasie 8 lokatę wywalczył z kolei Adam Michalik.
Wyniki
http://cronometraj.racetecresults.com/results.aspx?CId=16648&;RId=209&fbclid=IwAR2xMiY2y-P4cezzve5cNxkofsYYjTynvjrAT6yPNHRdl8OeWqTxsrQkV-U

run2105
Fot. Materiały organizatora

W niedzielny poranek we fnacuskich Alpach startował Bartek Przedwojewski dla którego był to ostatni sprawdzian przed zbliżającą się serią Golden Trail World Series – swoistą Ligą Mistrzów biegaczy górskich.

Bartek, ktory na przyjazd do Francji dał się namówić organizatorom w ostatniej chwili, traktował start jako okazję do możliwości pobiegania po wyższych górach. Pracującego na co dzień we Wrocławiu zawodnika Salomona najczęściej można spotkać w okolicach niewysokiej Ślęży, dlatego nie do końca było wiadomo jak organizm Bartka zareaguje na francuskie Alpy, w których zresztą panują jeszcze mocno zimowe warunki. Wysokość ponad 2000 metrów i podobna ilość przewyższeń na 27 km trasie nie zrobiły jednak na Bartku wrażenia. Polak zwyciężył po zaciętej rywalizacji bijąc przy tym o ponad 5 minut rekord trasy z 2016 roku. Warto dodać, że cała pierwsza dziesiątka biegaczy uzyskała lepsze wyniki od dotychczasowego rekordu trasy, co pokazuje poziom sportowytegorocznej edycji.

run2105 1
Fot. Materiały organizatora

Wyniki

Panowie
1. Bartłomiej Przedwojewski 2h35’10”
2. Théo Detienne                 2h35’43”
3. Rok Bratina                     2h36’37”
Panie
1. Elena Rukhliada               2h57’05”
2. Hillary Gerardi                 3h03’23”
3. Katie Schide                    3h05’10”

Źródło:
mat.pras. Salomon

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10206
  • Odsłon artykułów: 28936321
  
  ';