Runmageddon Kaukaz nowe, malownicze trasy

Kategoria: Biegi górskie / Świat

Strome podbiegi, piękne widoki, malownicza dolina Truso i podnóże majestatycznego szczytu Kazbek - takie wyzwanie czeka uczestników gruzińskiej edycji Runmageddonu Global. Zapisy na wydarzenie jeszcze trwają, więc każdy, kto marzy o sportowej, elitarnej przygodzie w kaukaskich górach może dołączyć do grona Runmageddończyków.

2406runmageddon

Po majowym rekonesansie w górach Kaukaz organizator ekstremalnego biegu ustalił lokali-zację tras zarówno dla dystansu 50 jak i 100 kilometrów. Bieg podobnie jak rok temu będzie podzielony na 4 dni. Jednak jego trasy zaskoczą startujących nowymi ścieżkami. Nowością będzie dolina Truso. To w niej uczestnicy spędzą aż dwa dni, przemierzając jej połoniny, wzgórza oraz płynące w niej rwące rzeki. Startować będą z poziomu około 1970 m n.p.m. a różnice wysokości w zależności o formuły wynosić będą od 200 m do 400 m. Pierwszego dnia uczestnicy dłuższego dystansu przebiegną odcinek maratoński liczący 44 km, a krótszego 22 kilometry. Drugi dzień przywita dystansami 22 kilometrów dla formuły 100 i 18 dla 50 kilometrów. Startujący, którzy wybrali ekstremalny bieg wzbogacony przeszkodami, w pierwszych dniach zmierzą się z konstrukcjami:„Ukośna”, „X-man” i „MiniKomandos” „Porodówką” i „Ścianka do wody”, „Zasieki”. Ciekawostką drugiego etapu będzie też twierdza Zakagori Fortress. Trzeciego dnia, Runmageddończycy, którzy przebiegli już zeszłoroczny bieg wrócą wspomnieniami w okolice kościoła Gergeti, a osoby, które pierwszy raz przemierzać będą trasy Kaukazu, poznają piękno tych okolic. Podczas tegorocznej edycji zawodnicy będą podziwiać ten sam kościół, ale z zupełnie innej perspektywy. Wbiegną wyżej niż poprzednio, na podnóże wznoszącego się szczytu Kazbek, z którego roztaczać się będzie piękny widok na przełęcz Kazbegi i kościół Cminda Sameba. Tego dnia muszą liczyć się z dużym wysiłkiem i zaskakującą pogodą, a nawet śniegiem. Pokonają 22 lub 7 kilometrów w zależności od formuły. Dystans czwartego dnia choć najkrótszy będzie prawdziwym wyzwaniem. Uczestników każdej formuły czeka strome podejście. Różnica wysokości tego etapu wyniesie niespełna 400 metrów.

2406runmageddon 2

Runmageddon Global Kaukaz odbędzie w dniach 21-27 września 2019. Zapisy na wydarzenie dostępne są do 31 lipca 2019 r. https://www.global.runmageddon.pl/   

2406runmageddon 3

Źródło:
mat.pras. Runmageddon

 

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 9957
  • Odsłon artykułów: 27266924
  
  ';