"Gondola" na Luboń powstanie być może za trzy lata

Kategoria: Sporty Górskie / Narciarstwo

Władze Rabki-Zdroju podjęły działania zmierzające do powstania wyciągu gondolowego na Luboń Wielki.

Burmistrz Rabki-Zdroju przeprowadził rozmowy z przedstawicielami Lasów Państwowych, które są właścicielami połowy góry Luboń Wielki. Rozmowy te dotyczyły projektu "Wyciąg gondolowy na Luboń Wielki". Jak dowiadujemy się w rabczańskim ratuszu, miasto otrzymało zgodę lasów na ten projekt.

0602gondola

— Spotkałem się też z przedstawicielami Polskich Kolei Linowych, aby omówić inwestycję, której koszt wynosiłby około 48 milionów złotych, i otrzymałem zapewnienie od dyrektora PKL o przeanalizowaniu tego projektu pod kątem finansowym - poinformował Leszek Świder, burmistrz Rabki-Zdroju. - Na prośbę dyrektora ds inwestycji PKL przesłałem informację na temat liczby osób wnoszących opłatę uzdrowiskową.

Jak dodał włodarz Uzdrowiska, Polskie Koleje Linowe są skłonne wejść w tę inwestycję, ale nie wcześniej niż za trzy lata, ponieważ obecnie są w trakcie realizacji innej, podobnej inwestycji nad Soliną.

Sklep Górski

- Prywatni inwestorzy nie wykazali zainteresowania tym tematem, mimo podejmowanych przeze mnie rozmów w tym temacie - dodał Świder.

źródło: goral.info.pl//zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10210
  • Odsłon artykułów: 28949801
  
  ';