Zawody No Limit Kasprowy zakończone!

Kategoria: Sporty Górskie / Narciarstwo

IV. edycja zawodów No Limit Kasprowy – slalomu giganta z elementami supergiganta w Kotle Goryczkowym już za nami. W sobotniej rywalizacji udział wzięło 253 zawodników, wśród których znaleźli się zarówno zawodowi narciarze, jak i amatorzy, snowboardziści, a także niepełnosprawni zawodnicy w kategorii monoski. Najlepszy wynik uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, pokonując trasę w ciągu 1 minuty, 48 sekund i 78 setnych.

Na Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy na wysokości 1830 m n.p.m. spotkali się profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego. Uczestnicy startowali parami na dwóch równoległych torach, które po 9 bramkach połączyły się w jeden slalom gigant. Meta znajdowała się na polanie pod Polakiem przed wjazdem na Nartostradę Goryczkową. Na trasie o długości ponad 2 km rozstawiono 62 bramki. Najlepszy czas zawodów w IV. edycji No Limit Kasprowy uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, która pokonała tegoroczną trasę w ciągu 1 min i niecałych 49 sekund.

limit2603 1

Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Adam Chrapek (1:52,79), który w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji z przelicznikiem była Aleksandra Gąsienica-Gładczan, która uzyskała czas 1:52,95. Najszybszym zawodnikiem w kategoriach męskich bez FIS-punktów był Szymon Mitan, który pokonał trasę w ciągu 1:56,76.

W kategorii monoski, w której rywalizowały osoby niepełnosprawne, wygrał zeszłoroczny paraolimpijczyk Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang, który 20 marca br. w ostatnich zawodach Pucharu Świata zdobył złoty medal i tym samym uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Trasę No Limit Kasprowy Sikorski przejechał w czasie 2:30,43. W zawodach wzięło udział jeszcze trzech innych niepełnosprawnych narciarzy. Wszyscy z nich wykazali się ogromną siłą ducha i wzbudzili podziw wśród publiczności.

Zwycięzcą kategorii snowboard w tegorocznej edycji był Dariusz Kędzior, który uzyskał czas 2:48,12. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Czuba z wynikiem 2:54,36, a zaraz po nim Tomasz Kustra, który dotarł do mety niecałe pół sekundy później.

Emocje nie osłabły również przy rywalizacji drużynowej, w której zostało sklasyfikowanych dziewięć zespołów. Wygrał team No Limit w składzie Małgorzata Dobrowolska, Igor Sikorski, Wojciech Gajewski i Marek Smetana.

limit2603 2

Czwórka najszybszych zawodników przez trzy miesiące będzie testować luksusowe samochody Mercedes GLC ufundowane przez firmę Auto Idea. Pozostali zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali sezonowe karty na Kasprowy Wierch, a dla tych, którzy stanęli na drugim i trzecim miejscu ufundowano vouchery na zakup obuwia sportowego New Balance. Każdy zawodnik otrzymał zestaw pamiątkowych gadżetów. Po ambitnej rywalizacji zawodnicy i kibice spotkali się na imprezie integracyjnej.

Organizatorami i sponsorami głównymi zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S.A.

Sponsorami imprezy są Auto Idea sp. z o.o., 7R S.A., MAK DOM sp. z o.o., Film Produkcja sp. z o.o. Partnerem wydarzenia jest Tatrzański Park Narodowy.

Wyniki tegorocznej edycji umieszczono na stronie internetowej No Limit Kasprowy.


źródło: PKL

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28411549
  
  ';