Rekordowy sezon na Skrzycznem

Kategoria: Sporty Górskie / Narciarstwo

Dokładnie cztery miesiące – od początku grudnia 2018 roku aż do końca marca 2019 r. – trwał narciarski sezon w ośrodku na Skrzycznem. Pod wieloma względami okazał się rekordowy.

Czynnikiem, który w dużej mierze sprzyjał rozmaitym aktywnościom na stokach Skrzycznego, były bardzo dobre warunki pogodowe na przestrzeni znacznej części sezonu. Ten trwał aż 121 dni na kolei linowej, a 93 dni z funkcjonującymi wyciągami narciarskimi „Doliny II” i „Doliny III”. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uruchomiono trasę FIS, z niej korzystano aż do zamknięcia ośrodka na czas obowiązkowego przeglądu. Tydzień dłużej działał popularny „Ondraszek”.

szczyrk1104

W sezonie zimowym 2018/2019 odnotowano według oficjalnych danych z kolei i wyciągów aż 1 048 933 mln przejść, co równoznaczne jest z olbrzymim wzrostem w porównaniu do liczby 695 485 tys. z sezonu wcześniejszego.

W sprzedaży w kasach ośrodka Skrzyczne COS największym wzięciem cieszył się karnet 4-godzinny (22 443 tys. sztuk), sporo turystów zdecydowało się także na stacjonarny zakup karnetów 1-dniowych (13 449 tys.). Rekord sprzedaży, a jednocześnie stanu osób na kolei i wyciągach, osiągnięty został w niedzielę 17 lutego br. – szacunkowo było to blisko 4,5 tys. osób.

Jak podkreśla dyrektor COS-OPO w Szczyrku Aleksandra Woźniak, wszystkie przywołane wskaźniki potwierdzają zainteresowanie korzystaniem z tras na Skrzycznem. – Tym bardziej motywuje i zobowiązuje nas to do dbania o jak najlepsze warunki dla miłośników zimowych aktywności. Zamierzamy przed następną zimą realizować systematycznie kolejne cele związane z rozwojem i ośrodka i niezbędnymi udogodnieniami – mówi dyrektor Aleksandra Woźniak.

źródło: COS Szczyrk

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28443285
  
  ';