Za nami 74. zawody o Puchar PKL w narciarstwie alpejskim

Kategoria: Sporty Górskie / Narciarstwo

W sobotę, 13 kwietnia, pasjonaci sportów zimowych - w tym pracownicy Polskich Kolei Linowych, wzięli udział w 74. edycji Pucharu PKL. To jedne z najstarszych zawodów narciarskich w Polsce. Ostatnia rywalizacja w tym sezonie zimowym na Kasprowym Wierchu przyciągnęła rzesze osób zakochanych w górach i narciarstwie. Po raz pierwszy na starcie stanęli też snowboardziści, a zawodnicy z licencją FIS wystartowali w kategorii RACE.

pkl1704

W tegorocznych zawodach rozegranych w slalomie gigancie w Kotle Gąsienicowym wzięło udział 130 uczestników, w tym 8 snowboardzistów, między innymi Oskar Kwiatkowski – olimpijczyk z Pyeongchang. Nie zabrakło najwytrwalszego i doświadczonego zawodnika, 86-letniego Bolesława Koprowskiego, który już po raz 60. startował w Pucharze PKL. Na zawodach wystąpili też utalentowani narciarze wspierani przez PKL - Andrzej i Jaś Jędrolowie oraz reprezentantka kadry paraolimpijskiej w narciarstwie alpejskim Zuza Karpiel, która zajęła 4. miejsce w kategorii kobiet.

pkl1704 1

- Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. Świetna atmosfera, piękna pogoda dobre warunki narciarskie zapewniły uczestnikom niepowtarzalne emocje, dobra zabawę i satysfakcję z własnych osiągnięć. Wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach, ale dla wszystkich była to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku wśród najbliższych i integracji w środowisku narciarskim. Puchar PKL to jedne z najstarszych zawodów narciarskich w Polsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy razem z pracownikami PKL od lat kończą sezon narciarskiej rywalizacji w zawodach na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

pkl1704 2

W kategoriach Open najlepsze czasy uzyskali:

w kategorii Pań – Agnieszka Gąsienica–Gładczan z czasem 42,56
w kategorii Mężczyzn - Paweł Starzyk z czasem 41,25
w kategorii Snowboard – Oskar Kwiatkowski z czasem 49,02
Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to już historyczna impreza, odbywająca się nieprzerwanie od 1945 roku. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym oraz niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina i atrakcyjne nagrody. Najlepsi narciarze rywalizujący o 74. Puchar PKL otrzymali skipassy sezonowe na Kasprowy Wierch.

pkl1704 3

Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu potrwa do 6 maja. Czynne są koleje i trasy narciarskie w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Aktualne warunki narciarskie znaleźć można na stronie internetowej www.pkl.pl.

Źródło:
mat.pras.PKL

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10216
  • Odsłon artykułów: 28977775
  
  ';