Piotr Hercog wygrywa jeden z najcięższych biegów świata

Kategoria: Narciarstwo / Biegi

Piotr Hercog wygrał Moab 240 Endurance Run. Zawodnik pokonał 380 kilometrów w jednym z najtrudniejszych biegów trailowych na świecie. Na metę przybiegł z… uśmiechem.

Około 150 zawodników postanowiło pokonać trasę wyścigu biegowego Moab Endurance Run. Wśród nich biegacz z Polski. Na pokonanie 380 kilometrów potrzeba mu było nieco ponad 60 godzin.

hercog1510
Fot. FB/Piotr Hercog - Salomon Suunto Team

O kim mowa? O Piotrze Nercogu. Jak podaje portal biegowe.pl, zawodnik Salomon Suunto Team prowadził od startu, aż do samej mety, nie pozwalając swoim rywalom na zbyt wiele. Przewaga Piotra niemal przez cały okres trwania wyścigu wynosiła około 5-6 mil.

- Dla organizatorów, postawa Polaka była dużą niespodzianką i raczej nie wierzyli w jego końcowy sukces. Piotrek w Stanach Zjednoczonych jest zupełnie anonimowy, a w zawodach brało udział wielu amerykańskich „specjalistów” od tego typu trailowych, długich zawodów - czytamy w serwisie.

Tymczasem Piotr pierwszy, i to w doskonałej formie, dotarł na metę. Nie ukrywał, że bieg do łatwych nie należał - zawodnicy mieli do pokonania wysokości przekraczające 3000 metrów n.p.m.

- Piotr Hercog wygrywa jeden z najtrudniejszych biegów trailowych świata - Moab Endurance Run - 240 mil !! - taki wpis podsumował bieg na facebookowym profilu Piotr Hercog - Salomon Suunto Team.

Łukasz Razowski

Źródła:
http://www.moab200.com
http://biegowe.pl
www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10146
  • Odsłon artykułów: 28528298
  
  ';