Już w najbliższą sobotę stacja Zieleniec Ski Arena oficjalnie rozpoczyna sezon narciarski 2014/2015. Utrzymujące się od kilku dni temperatury w okolicach zera zaowocowały opadami śniegu. Także właściciele wyciągów korzystają z okazji przymrozków i uruchomili armatki śnieżne.

Zieleniec już kręci! - otwarcie sezonu narciarskiego

Zieleniec już kręci! - otwarcie sezonu narciarskiego

Pierwszy śnieg to nie lada gratka dla prawdziwych fanów zimowego szaleństwa na stoku - już w sobotę będą oni mogli skorzystać z tras przygotowanych w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. Wstępnie zaplanowane jest  uruchomienie 3 wyciągów: M3 – talerzyk Mieszko, W6 – kanapa 6 osobowa Winterpol oraz G1 – kanapa 4 osobowa Gryglówka. Prace związane z przygotowaniem powyższych tras narciarskich ruszyły pełną parą.

Trzeba pamiętać, że jest to dopiero początek sezonu, dlatego nie polegamy całkowicie na natu-ralnym puchu i postanowiliśmy uruchomić armatki dośnieżające. Jesteśmy przekonani, że moż-liwość pierwszej jazdy po stoku z pewnością ucieszy prawdziwych miłośników białego szaleństwa. Informacje na temat aktualnej pogody w Zieleńcu będą zamieszczane na naszym profilu na Facebooku - mówi Grzegorz Głód, manager Zieleniec Ski Arena.

Zieleniec już kręci! - otwarcie sezonu narciarskiego

Zieleniec już kręci! - otwarcie sezonu narciarskiego

Mikołajkowa promocja na otwarcie sezonu

Z okazji otwarcia sezonu, 6 grudnia, czyli w mikołajki, Zieleniec przygotował dodatkową nie-spodziankę dla narciarzy i snowboarderów. Każdy, kto przybędzie na stok w czapce Świętego Mikołaja otrzyma karnet za 1 zł! W ramach promocji z karnetu będzie można skorzystać w go-dzinach 9.00-16.00.

Zimowa jazda na wszystkich wyciągach

Przypominamy, że w tym roku Zieleniec wprowadził jeden karnet na wszystkie wyciągi. Dzięki temu narciarze i snowboarderzy będą mogli korzystać z zimowych atrakcji Zieleńca na ponad 21 kilometrach tras. W styczniu przewidziane jest uruchomienie nowej kolei kanapowo-gondolowej, która dodatkowo uatrakcyjni pobyt na stoku. Więcej na temat rozpoczynającego się sezonu narciarskiego można przeczytać na stronie internetowej ośrodka.

***

Zieleniec, położony na wysokości ok. 950 m. n.p.m., jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Stanowi dzielnicę Dusznik-Zdroju. Panuje tam specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce), zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie. Północne stoki Zieleńca, doskonałe tereny narciarskie oraz duża ilość opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawiają, że śnieg leży w Zieleńcu blisko 150 dni.