Brak efektów w poszukiwaniu Olka Ostrowskiego

Kategoria: Narciarstwo / Skialpinizm

Szerpowie, którzy na Gasherbrumie II prowadzą akcję poszukiwawczą Olka Ostrowskiego nie przynieśli dobrych wieści - nadal nie wiemy, gdzie jest polski narciarz. Olek zaginął w sobotę, podczas zjazdu na nartach z obozu drugiego do bazy.

Reporter RMF FM Maciej Pałahicki uzyskał od Kingi Baranowskiej informację, że dzisiaj ma zostać wydany oficjalny komunikat. Kinga zdobyła Gasherbrum II 17 lipca i teraz znajduje się w bazie pod GII, skąd koordynuje akcją poszukiwawczą. Także Andrzej Bargiel i Dariusz Załuski, których wyprawa na Broad Peak zakończyła się sukcesem, włączyli się do akcji. Andrzej Bargiel jako pierwszy Polak zjechał 25 lipca na nartach z Broad Peaku.

Do zaginięcia doszło w czasie odwrotu po nieudanym ataku szczytowym. W piątek ze wzglęgu na wyczerpanie zespołu oraz niesprzyjające warunki pogodowe, Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski musieli odstąpić próby zdobycia szczytu Gasherbruma II. Zespół doszedł do poziomu 7600m n.p.m.
Olek z Piotrkiem prowadzili atak szczytowy bez wsparcia przewodników wysokogórkich i dodatkowego tlenu.

Jednak podczas wycofywania się po akcji, Olek zaginął. Doszło do tego pomiędzy obozem pierwszym i drugim - Olek w pewnym momencie zniknął, kiedy razem z Piotrkiem zjeżdżali na nartach. Istnieje podejrzenie, że wpadł do szczeliny.

Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski atakują szczyt Gasherbrum II!

Olek Ostrowski zaginął na Gasherbrumie II

Gasherbrum II znajduje się na granicy Pakistanu i Chin w łańcuchu górskim Karakorum. Jest on najniższym ośmiotysięcznikiem Karakorum - mierzy 8035m n.p.m

źródło: rmf24.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10249
  • Odsłon artykułów: 29133112
  
  ';