Bieszczadzcy ratownicy w morderczych zawodach

Kategoria: Narciarstwo / Skialpinizm

- Dla naszych ratowników właśnie zakończyły się zawody Pierra Menta 2019. Jasiek z Tomkiem czwarty etap ukończyli z czasem 4:58'. W klasyfikacji generalnej mężczyzn uplasowali się na 193 pozycji spędzając na nartach łącznie ponad 19 godzin. BRAWO chłopaki !!! Serdecznie gratulujemy !!! - napisali na swoim facebookowym profilu bieszczadzcy goprowcy.

Przypomnijmy, ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR Jan Koza i Tomasz Ostrowski wystartowali w zawodach skialpinistycznch – Pierra Menta. Sa one uznawane za najtrudniejsze i najbardziej wyczerpujące na świecie zawody w narciarstwie wysokogórskim.

pierramenta2003

- Nazywane są „największym świętem skialpinizmu na świecie”, oraz „Tour de France narciarstwa wysokogórskiego” - wyjaśniają goprowcy. - Organizowane są w rejonie miasteczka Arechês Beaufort we Francji, nieopodal Albertville. To odbywający się w wysokogórskim terenie czterodniowy maraton na nartach, w czasie którego zawodnicy pokonają łącznie 10 000 metrów przewyższenia, pokonają piętnaście szczytów od 2000 do 2687 m.n.p.m.


Źródło: FB/GOPR Bieszczady

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 9966
  • Odsłon artykułów: 27329010
  
  ';