Narciarstwo wolności

Kategoria: Narciarstwo / Skitour

W pierwszej połowie listopada, w Siedzibie Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem został przedstawiony dość oryginalny projekt narciarski. Pomysłodawcą i jego realizatorem jest Wojciech Szatkowski.

Wojciech Szatkowski

Jest historykiem sportu. Obecnie pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Poza publikacjami książkowymi dotyczącymi sportu pisuje również artykuły do m.in. Tygodnika Podhalańskiego. Interesuje go tematyka sportowa. Wraz z Maciejem Stasińskim prowadził też audycję radiową pt.: Wokół muzeum tatrzańskiego... i nart, poświęconą polskim narciarzom-olimpijczykom.

Wracając do meritum, projekt Szatkowskiego zakłada, by w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przemierzyć polskie góry na ski-turowych nartach i zjechać ze 100 szczytów.

Celem Szatkowskiego jest dokonanie tego wszystkiego w jedną zimę. Nie tylko chodzi o Tatry. Projektem objęte są bowiem i Bieszczady i całe Karpaty.

W minioną niedzielę, wykorzystując odpowiednie warunki śniegowe (na Kasprowym leży już ponad metr śniegu) i słoneczną pogodę, Szatkowski dotarł tu na swoich ski-turach.

Zapowiada jednak w styczniu w ramach swojego projektu powtórne wejście na Kasprowy Wierch. Szczegóły na facebookowej stronie projektu "Narciarstwo wolności".

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Hala Gąsienicowa i Kasprowy Wierchzdjęcie z bazy zdjęć PG, Hala Gąsienicowa i Kasprowy Wierch

Bartek Michalak

Źródła:
Tygodnik Podhalański,
http://www.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10041
  • Odsłon artykułów: 27752136
  
  ';