Rozwspinaliście się porządnie w majówkę?

Mamy nadzieję, że tak, bo szczęśliwa, trzynasta edycja Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego już niebawem! W tym roku spotkamy się w sobotę, 11 czerwca. Areną rywalizacji będzie ponownie Dolina Będkowska. W razie niepogody termin rezerwowy to niedziela, 12 czerwca. MAS to najbardziej znane i lubiane towarzyskie zawody wspinaczkowe rozgrywane w rodzimym plenerze. Impreza przeznaczona jest zarówno dla starych jurajskich wyjadaczy, jak i świeżo upieczonych kursantów. Liczy się wytrzymka, spryt i dobra zabawa. W wersji klasycznej dwuosobowe zespoły mają około 7 godzin na zdobycie jak najlepszego wyniku, wspinając się po drogach z otrzymanej uprzednio listy. Przejścia punktowane są w zależności od trudności, długości i lokalizacji dróg oraz stylu ich pokonania. Poza memoriałowym el clásico, dla najtwardszych zawodników przewidujemy również wariant Ultra, czyli 24 godziny wspinania
Memoriał organizowany jest przez Klub Wysokogórski Kraków. Impreza ma na celu integrację środowiska wspinaczkowego oraz upamiętnienie naszego klubowego kolegi – Andrzeja Skwirczyńskiego.


Zdj. arch. Andrzej Skwirczyński


Zdj. arch. Andrzej Skwirczyński


Skwira nie ma z nami już 13 lat. Jesteś na tyle młody, że jego nazwisko kojarzysz jedynie z Murem w Będkowskiej? Czas nadrobić braki: Andrzej był alpinistą, grotołazem, ale przede wszystkim zasłużonym ekiperem podkrakowskich dolinek. Jako zaangażowany instruktor widział potrzebę udostępniania skał nowicjuszom oraz osobom o rekreacyjnym podejściu do wspinania. Będąc człowiekiem czynu, zabrał się do roboty – wytyczył i obił mnóstwo łatwych dróg na Jurze Południowej. Między innymi to właśnie heroicznym, trwającym trzy i pół miesiąca pracom ekipy „ogrodniczej” pod przewodnictwem Andrzeja zawdzięczamy odkrycie – spod nieprawdopodobnego gąszczu krzaków – Zaklętego Muru (dziś Muru Skwirczyńskiego).
Rezerwujcie terminy i śledźcie stronę Memoriału https://mas.kw.krakow.pl oraz wydarzenie na Facebooku http://www.facebook.com/events/564675328248090. Już niebawem pojawią się tam szczegóły dotyczące zapisów. Organizatorem zawodów jest Klub Wysokogórski Kraków – największy i jeden z najbardziej aktywnych klubów wysokogórskich w Polsce. Jesteśmy zrzeszeni w PZA. Nieustająco dbamy o rozwój naszych członkiń i członków na drodze do górskiej samodzielności. Organizujemy szkolenia, prelekcje, wykłady, zawody i wspólne wyjazdy dla amatorów wspinania, jaskiń i narciarstwa.

materiały organizatora