Wspinanie na czas o Puchar Polski!

Kategoria: Sporty Górskie / Wspinanie

W Arenie Gliwice będą „biegać” po pionowej ścianie. W tej widowiskowej dyscyplinie jesteśmy sportową potęgą. Zawodnicy uprawiający wspinaczkę na czas wyglądają jakby zaprzeczali prawom ciążenia. W Gliwicach ich widowiskowe zmagania będzie można podziwiać 23 marca podczas Pucharu Polski w Arenie Gliwice na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia. A kibicować im będą również polscy mistrzowie świata we wspinaczce na czas, którzy zrobili furorę w zeszłym roku w Innsbrucku.

Wspinaczka na czas to niezwykle emocjonująca dyscyplina – dwoje zawodników wspina się jednocześnie po równoległych torach przeskakując między kolejnymi stopniami pozornie bez wysiłku. Najlepsi na 15-metrową ścianę wspinają się w kilka sekund. Nic dziwnego, że MKOl zdecydował o włączeniu tej dyscypliny do programu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.
Dla Polski to znakomita wiadomość, bo mamy w tej dziedzinie duże sukcesy. W 2016 w Paryżu tytuł mistrza świata zdobył Marcin Dzieński, a podczas ostatnich mistrzostw odbywających się w Innsbrucku bank rozbiły polskie zawodniczki. Aleksandra Rudzińska zdobyła tytuł Mistrzyni Świata pokonując 15-metrową ścianę w 7,56 s., wyprzedzając swoją koleżankę w reprezentacji Annę Brożek, która ostatecznie wyjechała z Innsbrucku ze srebrnym medalem. Jako czwarta zawody ukończyła wtedy Aleksandra Kałucka, która w finale zmierzyła się ze swoją… siostrą bliźniaczką Natalią.

puchar1503


23 marca w Arenie Gliwice polscy mistrzowie wspinaczki na czas będą gośćmi honorowymi zawodów Pucharu Polski. Swoje uczestnictwo w wydarzeniu potwierdzili Marcin Dzieński, Aleksandra Rudzińska, Anna Brożek i Aleksandra Kałucka.
W rywalizacji tego dnia wezmą udział młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy. Jako pierwsi na ściance Chwyciarnia w Arenie Gliwice, już od godziny 10 walczyć będą najmłodsi zawodnicy, którzy będą mieli do pokonania nieco krótszy, 10-metrowy odcinek, a do dyspozycji dodatkowe stopnie. Kolejne kategorie startują o godz. 13, a ostatnią ceremonię dekoracji zaplanowano na godz. 16.30.
Do 20 marca organizatorzy przyjmują zgłoszenia od zawodników, którzy chcieliby wziąć udział w zawodach. Zgłaszać można się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie pza.org.pl.

 

Źródło:
mat.pras. MOMA

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10042
  • Odsłon artykułów: 27768728
  
  ';