Wspaniała trzydniowa wyprawa w masywie Mont-Blanc z udziałem doświadczonych wspinaczy,

Benjamina Védrinesa i Léo Billona, zakończyła się zdobyciem trzech znaczących dróg wspinaczkowych. To niezwykłe wyzwanie obejmowało drogi na Aiguille du Dru, Les Droites oraz Les Grandes Jorasses, pokonując 'La voie des Guides', 'Rhem-Vimal' i 'No Siesta'.

Pierwszego dnia zespół wspiął się na Aiguille du Dru, wybierając imponującą drogę 'La voie des Guides' o długości 850 metrów i trudności ED+.

Kolejnego dnia wspinacze ruszyli w stronę Les Droites, by zmierzyć się z drugim wyzwaniem drogą 'Rhem-Vimal' o długości 1000 metrów i trudności ED+. Ta technicznie wymagająca droga sprawiła, że doświadczenie i determinacja alpinistów były kluczowe. Ekscytujące fragmenty lodowe, skalne i trudne przejścia stanowiły prawdziwe wyzwanie, które pokonali z sukcesem.

W ostatnim dniu, ekipa zmierzyła się z epickim wspinaniem na Grandes Jorasses, wybierając 'No Siesta' o imponującej długości 1200 metrów i trudności ED+. To była nie tylko próba wytrzymałości fizycznej, ale również psychicznej, ponieważ wspinacze musieli podejmować szybkie i precyzyjne decyzje w trudnych warunkach. Jednak z determinacją i współpracą, pokonali każdą przeszkodę, zdobywając szczyt i zyskując niezapomniane wspomnienia.

Cała wyprawa była nie tylko testem umiejętności wspinaczkowych, ale także okazją do odkrywania piękna i surowości masywu Mont-Blanc. Dla Benjamina Védrinesa i Léo Billona, zdobycie tych trzech majestatycznych dróg stanowiło nie tylko sportowe wyzwanie, ale również wyraz pasji i miłości do górskiego środowiska. Ich trzydniowa przygoda w masywie Mont-Blanc pozostanie niezapomnianym rozdziałem w historii ich wspinaczkowych osiągnięć.