Dwa nieszczęśliwe wypadki w Alpach. Nie żyje 7 wspinaczy

Kategoria: Wspinanie / Alpinizm

Przykre wiadomości nadeszły wczoraj z Alp, gdzie doszło do dwóch osobnych wypadków wspinaczkowych - jeden miał miejsce w Austrii, drugi we Włoszech. Oficjalnie potwierdzono śmierć 7 osób.

Widok na przełęcz Mannklarscharte, gdzie zginęło 5 alpinistów, fot. Böhringer FriedrichWidok na przełęcz Mannklarscharte, gdzie zginęło 5 alpinistów, fot. Böhringer Friedrich

Pierwszy wypadek miał miejsce około godziny 10 pod przełęczą Mannklarscharte w masywie szczytu Gabler (3263 m n.p.m.) na południe od schroniska Zittauer Huette. Jeden z alpinistów poślizgnął się i spadł po stromym zboczu 200 m w dół, pociągając za sobą pięciu, związanych tą samą liną towarzyszy. Tylko jedna osoba przeżyła. 60-cio letni mężczyzna jest w szpitalu, ale jego obrażenia nie zagrażają życiu.

Dwa nieszczęśliwe wypadki w Alpach. Nie żyje 7 wspinaczy

Równocześnie do podobnego nieszczęścia doszło we Włoszech. Grupa ratowników otrzymała zgłoszenie o wypadku w regionie Trentino Alto Adige. Dwie osoby pochodzenia włoskiego, kobieta i mężczyzna, oboje około 30 roku życia ponieśli śmierć na miejscu osuwając się ze ściany lodowca Adamello. Należeli oni do dziewięcioosobowej grupy, połączonej ze sobą trzema linami. Podczas tragicznego wypadku ciężko rannych zostało również dwóch kolejnych wspinaczy (w tym 14-sto letni chłopiec), którzy zostali przetransportowani do szpitala w Trydencie.

Izabela Janaszek

Źródła:
- www.cnn.com

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28417997
  
  ';