National Geographic uczci 40.rocznicę zdobycia Everestu

Kategoria: Wspinanie / Himalaizm

W 40 rocznicę zdobycia Mount Everestu przez Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego, redakcja Polskiego wydania National Geographic stworzyła materiał, w którym zawarta jest historia polskiego himalaizmu, zdobyte szczyty, nowe, wytyczone przez Polaków szlaki, archiwalne zdjęcia a także wspomnienia uczestników wypraw.

- W tym wydaniu National Geographic przypominamy historie lodowych wojowników – ludzi zakochanych w górach, adrenalinie, przygodzie, pełnych życia i żyjących z pasja. – komentuje Redaktor Naczelna magazynu Agnieszka Franus.

0902odyceja

Dla uczczenia tej rocznicy cały luty, od Bałtyku po góry, będzie wielkim festiwalem 40-lecia, na który złożą się m.in. bieg na 8848m Everest Warszawski powiązany ze spotkaniami z udziałem Cichego i Wielickiego, projekcje filmów sprzed 40 lat, jak również najnowszego „Everest dla każdego”, Główne uroczystości odbędą się w Warszawie w Centrum Olimpijskim, gdzie 14 lutego o godzinie 19 – odbędzie się spotkanie z uczestnikami wyprawy z 1980 roku oraz projekcja filmu „Gdyby to nie był Everest”

Obchody tego ważnego wydarzenia będziemy kontynuować podczas cyklu spotkań w ramach Festiwalu Podróżników organizowanego przez redakcję Polskiej edycji magazynu National Geographic Traveler. W dniach 21-22 marca w Łodzi zaproszono do udziału w prelekcjach m.in. Andrzeja Bargiela, Mateusza Waligórę i Krzysztofa Wielickiego. Filmowa Łódź będzie również pierwszym miastem, w którym rozpoczniemy cykl spotkań z ekipą producentów filmu Broad Peak, którzy opowiedzą o przygotowaniach i trudnościach jakie napotkali podczas kręcenia zdjęć na ośmiotysięczniku a także po raz pierwszy zaprezentują zwiastun tej produkcji. Premiera filmu przewidziana jest na styczeń 2021 roku. Podczas kolejnych edycji festiwalu w Kartuzach i Zielonej Górze będziemy kontynuować promocję wspinaczki wysokogórskiej.

Sklep Górski

źródło. mat.pras.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10208
  • Odsłon artykułów: 28942147
  
  ';