Urubko „walczy” nadal...

Kategoria: Wspinanie / Himalaizm

Po kilku nieudanych próbach i walce okupionej kryzysowymi sytuacjami Don Bowie i Lotta Hintsa opuścili bazę pod Broad Peak. Pod ośmiotysięcznikiem pozostał już tylko Denis Urubko, którego celem jest zdobycie góry.

Denis Urubko przez niektóre media nazywany jest "ostatnim żołnierzem na polu mroźnej bitwy". Dla himalaisty z polskim obywatelstwem cel pozostaje niezmienny. Do 29 lutego - czyli do końca meteorologicznej zimy - Denis Urubko chce zaatakować Broad Peak.

0902urub

Co prawda na Broad Peak zimą jako pierwsi dotarli 5 marca 2013 r. M. Berbeka, A. Bielecki, T. Kowalski, A. Małek (podczas zejścia Berbeka i Kowalski nie dotarli do czwartego obozu, po trzech dniach zostali uznani za zmarłych), ale według Urubki himalajska zima kończy się ostatniego dnia lutego. Polskie wejście marcowe zatem, za zimowe uznane według niego być nie może.

Jeśli Urubce uda się zdobyć szczyt Broad Peaku jeszcze w lutym, faktycznie zapisze się on w historii światowego himalaizmu po raz kolejny.

Don Bowie to kanadyjski wspinacz. Wspinał się m.in. w górach w Nepalu, Pakistanie, Tybecie, Afryce, Ameryce Południowej, Meksyku, Kanadzie i USA. Ten światowej klasy alpinista, jest także ekspertem ski-alpinizmu, górskim rowerzystą, trail-runnerem, pisarzem, filmowcem i fotografem.

Natomiast Lotta Hintsa to była miss Finlandii. Góry to wielka pasja modelki.

Sklep Górski


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10208
  • Odsłon artykułów: 28942540
  
  ';