Informacje od zespołu #BaturaSar2020

Kategoria: Wspinanie / Himalaizm

W niedzielę 9 lutego trzyosobowy zespół wyprawy programu Polski Himalaizm Zimowy na Baturę założył Obóz II na wysokości 5930 metrów nad poziomem morza. Wszyscy uczestnicy wyprawy spędzili już noc powyżej 5000 metrów.

Od początku tygodnia działania uczestników wyprawy koncentrowały się na wytyczeniu drogi i niezbędnym zaopatrzeniu docelowego Obozu II. W środę 5 lutego dwuosobowy zespół – Piotr Tomala i Oswald Rodrigo Pereira – wyniósł na wysokość 5150 metrów sprzęt niezbędny do założenia CII i i spędził noc na tej wysokości. Następnego dnia do góry ruszył kolejny zespół – Wojciech Flaczyński, Marco Schwidergall i Filip Babicz. Wspinacze spędzili noc w CI, a następnego dnia przetorowali drogę do wysokości 5800 m n.p.m.

1002batura

W sobotę 8 lutego z Bazy w kierunku CI wyszło trzech himalaistów. Rafał Fronia, Mariusz Hatala i Kacper Kłoda po nocy w Obozie I wyruszyli do góry i założyli Obóz II na wysokości 5930 metrów nad poziomem morza.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, w najbliższych dniach działania wyprawy skoncentrują się na wytyczeniu drogi i dostarczeniu sprzętu, który posłuży do postawienia Obozu III.

źródło: FB/Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10208
  • Odsłon artykułów: 28942345
  
  ';