6 uczestników bez przeszkód liniami Qatar Airines przez Doha dotarło do Kathmandu 2.04. Tu przebywał już Darek Załuski a Marcin Miotk dolatuje dzisiaj – tj. 4.04. Wczoraj udało się dokonać niezbędnych zakupów, złożyć obowiązkową wizytę w Ministerstwie Turystyki, przepakować ładunki na karawanę tak by każdy ważył przepisowe 25 kg i zapakować nasz mikrobus – razem ok. 600 kg.

Dhaulagiri pza s

Wczoraj też w hotelu odwiedziła nas osobiście Pani Elizabeth Hawley – legendarna brytyjka od kilkudziesięciu lat prowadząca kronikę wszystkich wyprawach himalajskich. Jak na legendarną postać przystało przyjechała swoim równie legendarnym garbusem – robi wrażenie.

Dzisiaj kończymy przyzwyczajanie się do niedużej zmiany czasowej i kontynuujemy proces przystosowywania się do nowej strefy klimatycznej i – co ważniejsze – do nowej kuchni. Zmianę geograficzną gorzej znoszą nasze telefony, którym zwyczajowo zapętlają się smsy.

Wiadomość z treścią „gdzie są szufle do śniegu” kierownik otrzymał już 122 razy.

Dzisiaj opuszczamy Kathmandu i wyruszamy do Beni, skąd wystartuje karawana piesza. Do bazy mamy nadzieję dotrzeć ok. 12 kwietnia.

Pozdrawiamy Uczestnicy wyprawy