Jak można dowiedzieć się z blogu Marka Klonowskiego, wczoraj zapadłZasypana baza Moro-Urubko (fot. Matteo Zanga)a decyzja o zakończeniu polskiej wyprawy. Trwające od ponad tygodnia śnieżyce i związane z nimi niebezpieczeństwo lawin uniemożliwiły postępy w trudnym technicznie Kuluarze Kinshofera i zredukowały do zera szanse na osiągnięcie szczytu. Simone Moro napisał na swoim blogu, że Polacy już opuścili bazę i zeszli w doliny.

Skład wyprawy tworzyła trójka: Łukasz Biernacki, Marek Klonowski i Tomasz Mackiewicz. Pod znakiem zapytania stoi także powodzenie wyprawy Simone Moro - Denis Urubko. Alpiniści liczą już dni spędzone w górach. Właśnie mija 38 dzień od założenia bazy, a prognozy Karla Gabla są pesymistyczne: "Oś jetstream'u usytuowana jest dziś na południe od Nanga Parbat, ale podczas weekendu zbliży się do szczytu - więc należy spodziewać się huraganowych wiatrów w rejonie wierzchołka".

Simone bierze już pod uwagę możliwość zakończenia wyprawy, gdyż pod koniec marca ma wyruszyć do Nepalu i obawia się, czy zdoła zregenerować siły przed następną ekspedycją.

źródło: http://nangadream.blogspot.com/ , http://wspinanie.pl/