Nowy, ambitny plan Andrzeja Bargiela

Kategoria: Wspinanie / Himalaizm

Andrzej Bargiel, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał z K2 na nartach, ogłosił swój następny plan i cel. 25 sierpnia zamierza przylecieć do Katmandu, zdobyć jesienią Everest (bez tlenu!) i zjechać potem ze szczytu na nartach. Byłoby to kolejne, wielkie osiągnięcie naszego himalaisty.

1008bargiel
fot. źródło zdjęcia - Mount Everest i Ama Dablam, autor - Dnor

Mount Everest fakt faktem jest niezwykle oblegany. Jesienią jednak na górze tej ludzi jest dużo, dużo mniej. Oprócz zdobycia góry i zjazdu na nartach, celem całego przedsięwzięcia jest również ukazanie piękna natury, jej surowości i niezwykłej magii oraz tajemniczości. Z drugiej jednak strony cała ta wyprawa ma aspekt ekologiczny i ma zwrócić uwagę na problemy zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska, których efekty nie ominęły również najwyższych gór świata. Polak chce ukazać jednocześnie surowe piękno tego wyjątkowego regionu z wielu różnych perspektyw.

Oprócz K2, Bargiel ma również na swoim koncie Sziszapangmę, Manaslu, Broad Peak, próbę zdobycia Lhotse, szczyty należące do Śnieżnej Pantery i wiele, wiele innych.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28411549
  
  ';