Angy Eiter poprowadziła pierwsze kobiece 9b

Kategoria: Wspinanie / Skały

Angela „Angy” Eiter, która ma 31 lat, 154 cm wzrostu i pochodzi z Austrii – 22 października – została pierwszą kobietą, której udało się poprowadzić drogę o takim stopniu trudności. Zapisała się w historii kobiecego wspinania skałkowego i postawiła wspinającym się koleżankom poprzeczkę jeszcze wyżej.

– Jeden z dni, które zapamiętam do końca swojego życia. Planta de Shiva 9b! Nadal nie mogę w to uwierzyć! Marzenia się spełniają! – napisała na swoim profilu na Facebooku, Angy Eiter.

Angy Eiter na La Planta de Shiva 9b

Angy Eiter na La Planta de Shiva 9b

Angy przeszła drogę autorstwa Adama Ondry La Planta de Shiva 9b w hiszpańskim Villanueva del Rosario. Nie dość, że była pierwszą kobietą wpinającą się do łańcucha na tej drodze, to zrobiła dopiero drugie jej powtórzenie. Nad La Planta de Shiva pracowała przyjeżdżając do Hiszpanii kilka razy w ciągu ostatnich dwóch lat. Warto dodać, że nawet u siebie w domu trenowała specjalnie pod ten projekt.

Eiter ma już w swoim wykazie przejść cztery drogi o wycenie 9a. Jest również czterokrotną mistrzynią świata w prowadzeniu i trzykrotną zdobywczynią pucharu świata.

Matylda Młocka

Źródła:
- www.facebook.com/angy.eiter
- www.ukclimbing.com/news
- www.8a.nu

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10040
  • Odsłon artykułów: 27726845
  
  ';