Polska gospodarzem Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015

Kategoria: Wspinanie / Sztuczne ścianki

W dniach 5-9 sierpnia 2015 Katowice staną się areną zmagań najlepszych specjalistów od wspinaczki, którzy w ramach Akademickich Mistrzostw Europy rywalizować będą w trzech odmianach wspinaczki sportowej.

 Europejska Federacja Sportu Studenckiego (EUSA) powierzyła Polsce organizację Akademickich Mistrzostw Europy we wspinacze sportowej. Jest to znaczne wyróżnienie dla naszego kraju, szczególnie, że jest to debiutująca dyscyplina sportu w rozgrywkach Europejskich.

Polska gospodarzem Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015

Polska gospodarzem Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015, źródło: climbing2015.pl

Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa trzy drużyny (reprezentacje uczelni), składające się z maksymalnie sześciu osób, będących studentami (w wieku 17-30 lat). Rywalizacja sportowa odbywać się będzie w trzech odmianach: wspinaczce na czas, boulderingu i wspinaczce z prowadzeniem.

Wspinaczka sportowa jest niezwykle widowiskową dyscypliną. Z roku na rok zyskuje większe grono fanów, co widać choćby po liczbie osób chodzących na sztuczne ściany, bądź jeżdżących w „skały” np. na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Liczymy w związku z tym, że miasteczko zawodów przygotowane w centrum Katowic przyciągnie nie tylko pasjonatów tej dyscypliny, ale i tych, dla których będzie to pierwszy kontakt z tą aktywnością – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego Bogusław Oleksy. Organizacja Środowiskowa AZS Katowice, będąca organizatorem imprezy planuje przygotować sporo atrakcji dla kibiców.

Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli spróbować swoich sił we wspinaczkowym Grand Prix dla amatorów, zobaczyć pokazy zawodowców, wygrać cenne nagrody w konkursach czy obejrzeć filmy o tematyce górskiej. Dla tych osób, którym nie uda się na żywo podziwać zmagań zawodników, prowadzona będzie specjalna transmisja internetowa ze wszystkich konkurencji rozgrywanych na mistrzostwach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www i Facebooku.
http://www.climbing2015.pl/
https://www.facebook.com/Climbing2015PL

Portal Górski jest oficjalnym sponsorem Akademickich Mistrzostw Europy i dostawcą lin znakomitej marki Cousin Trestec.

Cousin Trestec

Cousin Trestec

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28411024
  
  ';