A na Mnichu w Tatrach się dzieje...

Kategoria: Wspinanie / Tatry

W Tatrach sezon w pełni, lampa non stop, co owocuje co chwilę nowymi, ciekawymi prowadzeniami. Tym razem piłeczkę odbija ponownie damski zespół w składzie Monika Piasecka (KW Nowy Sacz) i Olga Niemiec (Grupa Młodzieżowa PZA, KS Korona). Dziewczyny wybrały się na Mnicha, gdzie udało się im pokonać - nie bez przygód - drogę Superata Młodości IX-.

Oddajmy głos Monice:

"Pierwszy wyciąg prowadziła Ola, drugi ja, trzeci zrobiłyśmy obie. Wszystko w stylu RP (podczas pierwszego wyjazdu na drogę Ola zrobiła pierwszy wyciąg OS, a drugi ja w stylu flash, ale niestety musiałyśmy się wycofać z drogi, ponieważ zasłabłam w czasie prowadzenia ostatniego wyciągu).Droga z trzema gwiazdkami i błyskawicą - obie jesteśmy zaskoczone tak niską wyceną. Naszym zdaniem pierwszy wyciąg zasługuje na VII, drugi wyceniłybyśmy na VIII+, a trzeci na trudne IX-."

CAM00197

Olga Niemiec na zachodniej ścianie Kościelca. Fot.arch.O.Niemiec. 

Ponadto Dziewczyny postanowiły zasmakować także bardziej "tradycyjnych" klasyków Mnicha i poprowadziły jedną z najładniejszych dróg na ścianie, czyli Kant Hakowy VII.

"[...]Niby nic wielkiego, ale bardzo mnie cieszy, bo to moja pierwsza droga na własnej w Tatrach. Ola poprowadziła drugi wyciąg, a ja dwa pozostałe (moim zdaniem dużo łatwiejsze od drugiego, ale nie umiem odnieść się do wyceny, bo walczyłam ze swoim strachem o życie ;) )"

Olga i Monika mają już na swoim koncie m.in takie tatrzańskie linie jak Pulp Fiction VIII+, Matrix IX czy Rokokowa Kokota IX. Tutaj znajdziecie galerię zdjęć z ich najtrudniejszego prowadzenia, czyli Rokokowej Kokoty.

CAM00195

Oraz Monika "Tiger" Piasecka ;)

Warto także odnotować, że w tym samym czasie kolejnego powtórzenia doczekała się właśnie Rokokowa Kokota IX, którą do kajetu wpisał zespół - Jan Sokołowski i Paweł Bednarz (Jan poprowadził wszystkie wyciągi). W sobotę ponadto Kuba Ciechański oraz Weronika Krauze przeszli wspólnie Matrixa na zachodniej ścianie Kościelca. Pierwszy wyciąg poprowadziła Weronika, reszta Kuba. Udało się im pokonać tą linię w dobrym stylu prowadząc wszystko oesem, a jedynie trzeci wyciąg padł w drugiej próbie. Według Kuby trudności drogi nie przekraczają stopnia IX-.

Gratulujemy!

źródło: www.climb.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10216
  • Odsłon artykułów: 28977439
  
  ';