Mirów - topoZa zgodą Jacka Trzemżalskiego (Magazyn Górski) udało się nam pozyskać kompletne topo Mirowa. Nie jest to niestety najnowsza wersja, ale myślę, że nadal jest bardzo aktualna. Topo to ukazało się w jednym z pierwszych (o ile nie w pierwszym) wydaniu Magazynu Górskiego, wiele lat temu. Od tego czasu przybyło kilka nowych dróg, wymieniono część asekuracji, ale nie zmieniło się aż tak wiele i topo na pewno okaże się pomocne jeżeli zamierzacie się wybrać w to miejsce.

 

 

 

Mirów - topoPrzy okazji warto wspomnieć, że jeżeli tylko chcecie się wspinać w Mirowie to najpierw należy zapoznać się z wszystkimi  obowiązującymi tam zasadami (teren prywatny). Zasady te zostały ustalone na mocy porozumienia pomiędzy przedstawicielami Naszych Skał, a Właścicielami terenu.

Topo jest do ściągnięcia TUTAJ.

 

Warunki uprawiania wspinaczki w Mirowie:

  • Każdy wspinacz zobowiązany jest przed rozpoczęciem wspinaczki wpisać się do książki wyjść, znajdującej się u sołtysa wsi Mirów Pana Józefa Mygi, co jest równoważne oświadczeniu o świadomości podejmowanego ryzyka, uprawianiu wspinaczki na własną odpowiedzialność, znajomości zasad wspinaczki i używaniu odpowiedniego, atestowanego sprzętu.
  • Zabrania się jakiejkolwiek ingerencji w naturalną rzeźbę skały, w tym używania haków, młotka, czekanów i raków. W związku z powyższym wspinaczka techniką sztucznych ułatwień z użyciem haków oraz dry-tooling są niedozwolone.
  • Osadzanie i wymiana stałych punktów asekuracyjnych, w tym ubezpieczanie nowych dróg, dozwolone jest wyłącznie osobom do tego upoważnionym, posiadającym licencję ekipera Polskiego Związku Alpinizmu.
  • Stanowiska zjazdowe służą przede wszystkim do zjazdu po poprowadzeniu drogi. Używanie ich do wspinaczki z górną asekuracją wymaga bezwzględnie założenia karabinka zakręcanego.
  • Organizacja imprez integracyjnych i innych komercyjnych sposobów wykorzystania skałek Grzędy Mirowskiej możliwa jest wyłącznie po uzyskaniu każdorazowej zgody gospodarzy terenu - Państwa Laseckich.
  • Biwakowanie, palenie ognisk i parkowanie pojazdów powinno się odbywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.
  • Śmieci zabieramy ze sobą. Zostawmy podnóże skałek w takim stanie, w jakim chcielibyśmy je zastać następnym razem.
  • Pamiętajmy, że nie tylko wspinacze są gośćmi Grzędy Mirowskiej. Uszanujmy potrzeby innych użytkowników.