Epidemia koronawirusa pokrzyżowała niejeden plan na wiosenno-letnią wyprawę. Pełni jednak nadziei, że zagrożenie szybko minie, polecamy miłośnikom gór i bezdroży w domu zacząć kompletować niezbędne wyposażenie, które zapewne jak nigdy przyda się, gdy będzie można już opuścić bezpieczne mieszkania, i ruszyć w teren. Jak to zrobić, radzi Mateusz z internetowego Sklepu Górskiego

Gdy nie można pójść do sklepu, warto skorzystać ze sklepu internetowego. Mamy koniec marca. Czy już warto zacząć kompletowanie odzieży, butów, sprzętu przez sezonem letnim?

Oczywiście, w naszych sklepach pojawiły się już nowe kolekcje odzieży, obuwia i sprzętu na nowy sezon. Aura, choć jeszcze jak przystało na marzec jest dość zmienna, jednak końcówka miesiąca i kolejne tygodnie zapowiadają się bardzo ciepłe. Gdy już uda nam się ogarnąć trudną sytuację z wirusem, każdy z nas na pewno chętnie odetchnie na łonie przyrody. Kolekcje ubrań od Bergans of Norway , buty wspinaczkowe od WildClimb  czy hit tego sezonu buty trekkingowe od norweskiej marki Alfa  już czekają na naszych klientów. Uzupełniliśmy już także kolekcję sprzętu biwakowego od Nordisk  i Trimm , a świetne skarpety z wełny Merino od Lasting spełnią oczekiwania każdego turysty  .

2603int1

Sklep Górski zajmuje się sprzedażą profesjonalnych produktów potrzebnych w górach, i nie tylko, bo choćby na leśne wędrówki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Warto na pewno zwrócić uwagę na jakość oferowanych produktów. Cały sprzęt, który mamy w sklepie, od sprzętu wspinaczkowego po choćby palniki turystyczne, posiada wszystkie niezbędne atesty potrzebne do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania. Ubrania, które mamy na sklepie także są produkowane z materiałów najwyższej jakości, często zgodnych z certyfikatami ekologicznymi jak bluesign. Ubrania często posiadają także filtry UV zwiększające ich żywotność (kolory), oraz chroniące użytkowników przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

A jeśli chodzi o marki? Na rynku firm zajmujących się oferta outdoorową nie brakuje…

Tak, jest już trochę takich marek na naszym rynku. To, czym może wyróżnić się na ich tle Sklep Górski, to na prawdę konkurencyjne ceny za produkty najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdziecie sporo produktów od firm ze Skandynawii. Nie jest to przypadkowe, firmy te, jak Bergans of Norway, Alfa, Nordisk słyną ze swojej niezwykłej jakości, wytrzymałości i użytkowych rozwiązań oferowanych produktów. Unikatem jest także niemiecka marka Yeti  specjalizująca się w ubraniach i śpiworach z wypełnieniem puchowym najwyższej jakości. Jest to obecnie jedna z najlepszych na świecie firm oferujących ten typ produktów.

Coraz większą liczbę fanów mają już także buty wspinaczkowe włoskiej marki WildClimb, które na ten moment rywalizują już na równym poziomie z butami takich marek jak Scarpa  czy Tenaya . Warto zwrócić też uwagę na dwie niemieckie marki Alpidex  i LACD  produkujące sprzęt wspinaczkowy i turystyczny najwyższej jakości w pełni certyfikowany w bardzo dobrych cenach. Choćby lonża na Via Ferraty od LACD już znajduje swoich przyszłych użytkowników, a przecież sezon dopiero przed nami.

2603int3

Wiele osób zapewne woli osobiście przyjść do sklepu, by przymierzyć czy to buty, czy kurtkę? Ale gdy nie jest to możliwe, trzeba korzystać z internetu. Jak u Was wygląda kontakt z klientem? Czy może liczyć na porady, zamianę kupionego produktu jeśli np. okazuje się, że potrzebny jest inny rozmiar?

Tak, jak najbardziej! Każdy klient przy zakupie internetowym ma możliwość w ciągu 14 dni wymienić bądź zwrócić towar. Jest także u nas możliwość zamówić pożądany towar do wybranego sklepu stacjonarnego, gdzie można go odebrać, ale także obejrzeć, przymierzyć i zdecydować o zakupie. Zawsze chętnie też służymy niezbędną poradą telefonicznie, mailowo, bądź na profilu Facebook sklepu. Jesteśmy otwarci na kontakt i spotkanie z naszymi klientami, potrzebną poradę i wymianę górskich patentów. Czasem zdarza nam się nawet z klientem dobrać sprzęt pod konkretną wycieczkę czy wyprawę. Zawsze chętnie porozmawiamy i doradzimy.

2603int4

 

A czy możliwe jest zamówienie indywidulane produktów, jeśli nie ma aktualnie w magazynie?

Zdarza nam się zamawiać produkty na specjalne życzenie klienta. Warunek jest tu tylko jeden, że ów produkt jest do ściągnięcia, tzn. że dalej jest produkowany i dostępny u dystrybutora. Ale tak jest to możliwe i już nie raz zamawialiśmy produkty z Norwegii, Danii, Włoch czy Niemiec. Tutaj jednak już jesteśmy zależni od dystrybutorów i producentów.

Z Mateuszem ze Sklepu Górskiego rozmawiał Łukasz Razowski