Buty marki Bestard  cieszą się coraz większą popularnością. Można je nabyć m.in. W Sklepie Turysta w Bielsku-Białej.

Calzados Bestard to firma hiszpańska rodzinna w najlepszym tego słowa znaczeniu.

- Z małego warsztatu, który nasz dziadek założył w 1940 roku, rozwinęliśmy się, aby stać się firmą o ugruntowanej i uznanej pozycji, zarówno w Hiszpanii, jak i na całym świecie. Dlaczego warto wybrać Bestard? Tradycja, specjalizacja i duma z dobrze wykonanej pracy to nasz priorytet – mówią przedstawiciele Bestarda.

I podkreślają, że „zawsze woleli koncentrować się na tym, co potrafią robić dobrze, w małych, kontrolowanych i starannych seriach produkcyjnych.

- Wysokiej jakości buty są ciągle ulepszane. Nasz sposób pracy zawsze polegał na łączeniu wiedzy na temat tworzenia wysokiej jakości obuwia z ciągłym rozwojem technicznym w zakresie projektów i materiałów, często we współpracy z wiodącymi firmami zajmującymi się badaniami i rozwojem oraz wysokiej jakości materiałami – wyjaśniają.

Jakość tę potwierdza to, iż butami Bestarda zainteresowani są najsłynniejsi ludzie gór, m.in. Ryszard Pawłowski, członek #BergansTeam oraz zdobywca Kolosa 2020 za „za całokształt dokonań górskich, w szczególności za zdobycie jedenastu ośmiotysięczników, w tym pięciokrotnie Mount Everestu, oraz poprowadzenie nowych dróg i wartościowych powtórzeń w górach pięciu kontynentów”.

Buty trafiły również do lokalnego Sklepu Turysta w Bielsku-Białej  przy ulicy ul. Barlickiego 2, niejako wpisując się w ideę hiszpańskiej marki rodzinnego zakładu. Można tam nabyć także szereg niezbędnych dla każdego miłośnika czy to górskich, czy to leśnych, a nawet - a dlaczego by nie?!? - nadmorskich wypraw produkty: czołówki, kijki trekkingowe, namioty, plecaki, odzież, czy też sprzęt wspinaczkowy.