To nowa forma wypoczynku dla aktywnych miłośników spędzania czasu wolnego na łonie przyrody, doskonała dla całych rodzin.

Mowa o glampingu łączącym komfort hotelu, z biwakową wolnością.

Z tego rodzaju wypoczynku można skorzystać m.in. w Małych Dolomitach na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Przy okazji warto zwrócić uwagę na dostępne w Sklepie Górskim płachty turystyczne – jak podkreślają eksperci, doskonałe nie tylko podczas wypraw, ale i … w przydomowych ogródkach.

Glamping to zupełnie nowy rodzaj wypoczynku dla aktywnych ludzi, którzy nie chcąc rezygnować z komfortu pokoju hotelowego chętnie spędzą czas w otoczeniu natury. Wystarczy wyobrazić sobie bawełniany namiot o powierzchni 40 metrów kwadratowych rozstawiony w sosnowym zagajniku, który oferuje dwie niezależne, dwuosobowe sypialnie, salonik, wyposażenie hotelowe oraz ławy i huśtawkę na zewnątrz.

- Już samo pochodzenie nazwy tłumaczy wszystko: Glamping to połączenie Glamour i Camping. Jeżeli Lubisz kontakt z naturą i śpiew ptaków o poranku, a twoje dziecko uwielbia być o krok od przygody, to być może właśnie ta forma wypoczynku jest właśnie dla Ciebie – wyjaśniają hotelarze z Kompleksu Małe Dolomity  . Jako jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy na Jurze Krakowsko Częstochowskiej może dzięki współpracy z firmą Nordisk Outdoor zaproponować możliwość doświadczenia tej formy wypoczynku.

1409nordisk

I to właśnie na namioty glampingowe tej firmy warto zwrócić uwagę. Na przykład na Alfheim 12.6  - to prawdziwy namiot sygnowany klasyczną konstrukcją tipi. Dzięki prostej konstrukcji, bardzo łatwo go rozstawić, dzięki czemu idealnie nadaje się na kemping, glamping, wycieczki grupowe lub po prostu jako namiot wystawowy z miejscem wystarczającym dla 6-8 osób.

1409nordisk1

- Konstrukcja tipi zapewnia optymalną wentylację i ma nawet zintegrowany system wentylacji wewnętrznej, umożliwiający regulację dachu dzięki prostemu pociągnięciu sznurka z wnętrza namiotu. Namiot Alfheim może być wyposażony w zasuwaną sypialnię, która jest wyposażona w siateczkę w górnej części, co pozwala zobaczyć gwiazdy, jeśli otworzysz także dach – wyjaśniają eksperci ze Sklepu Górskiego

Z kolei Utgard 13.2  to namiot stworzony na wzór małego domku, tak, aby nawet największy domator poczuł się w nim komfortowo.

- Namiot stworzony jest z bawełny oraz poliestru przez co sprawia wrażenie przytulnego, podczas wiatru czujemy domowe ciepło a sen w nim jest nagrodą za przepracowany tydzień. Namiot z założenia został stworzony dla 6 osób lecz największy komfort będą miały 4 osoby, po dwie w dopinanych sypialniach. Wyposażony został w drzwi po obu stronach, oraz duże okna które dbają o optymalna wentylację, wszystko oczywiście jest wyposażone w moskitiery które chronią nas przed niepożądanym robactwem – opisują w Sklepie Górskim.

1409nordisk2

Utgard to namiot który może przyjąć wiele ról, może być namiotem imprezowym, wystarczy nie dosuwać podłogi i mamy namiot festiwalowy! Po dosunięciu opcjonalnej podłogi otrzymujemy przyjemną altankę lub namiot do spania! Po doposażeniu sprzętem biwakowym marki Nordisk namiot może zmienić się w grotę dla mężczyzn, kobiet albo rewelacyjną bazą wypadową dla paczki przyjaciół.

- Prócz funkcjonalności Utgard’a cechuje atrakcyjny wygląd, przez prostotę duński producent doszedł do rewelacyjnego designu. Lekki beżowy kolor, prosty krój, atrakcyjna bryła, nadrukowane logo producenta oraz najmniejsze detale ukazują że namiot jest produktem Premium i zadowoli każdego wymagającego użytkownika – podkreślają spece od biwaków.

Warto też zwrócić uwagę na Jotunheim 56.5  Namiot ten jest doskonałym wyborem przy każdej dużej imprezie, może być używany również jako namiot grupowy do spania.

1409nordisk3

- Dodanie szytych na miarę sypialni zamienia Jotunheim w pomieszczenie mieszkalne z 20 miejscami noclegowymi. Oferuje świetną przestrzeń, światło i wentylację. Lekki beżowy kolor, prosty krój, atrakcyjna bryła, nadrukowane logo producenta oraz najmniejsze detale ukazują że namiot jest produktem Premium i zadowoli każdego wymagającego użytkownika, czyli doskonały do glampingu – zapewniają eksperci ze Sklepu Górskiego.

Sklep Górski