Urządzenia mają wbudowane mapy i zaawansowane funkcje nawigacyjne, oraz potrafią obliczyć trasę dwa razy szybciej, niż dotychczas. Uniwersalne liczniki z obsługą na guziki lub dotykowym interfejsem sprawdzą się zarówno na górskich ścieżkach, treningu szosowym, podczas wakacyjnych wycieczek, jak i w drodze do pracy. Dodatkowo, zaprezentowane zostały nowe czujniki rowerowe, które dzięki łączności Bluetooth, są kompatybilne z wieloma urządzeniami zewnętrznymi i aplikacją Garmin Connect.

Garmin® prezentuje nowe liczniki Edge® 530 oraz Edge 830

Garmin zaprezentował dzisiaj dwa nowe produkty - Edge 530 oraz Edge 830. To wyposażone w GPS liczniki rowerowe z wgranymi fabrycznie mapami i zaawansowaną nawigacją, monitorujące szeroki zakres danych, wyposażone w funkcje podnoszące poziom bezpieczeństwa1 użytkownika. Fani kolarstwa górskiego mogą skorzystać również ze zintegrowanych danych z serwisu TrailForks. Edge 530 i Edge 830 dostarczą także informacji o liczbie i odległości oddanych skoków, a także czasu spędzonego w powietrzu. Aby umożliwić korzystanie z urządzeń w każdych warunkach atmosferycznych, Edge 530 wyposażono w sterowanie przy pomocy przycisków i 2.6-calowy ekran, a Edge 830 w szybki i responsywny ekran dotykowy, któremu nie straszna jest wilgoć i który można obsługiwać w rękawiczkach.

„Edge 530 i Edge 830 mają nowe funkcje, które trafiają w potrzeby wszystkich rowerzystów – niezależnie czy walczysz o podium w zawodach, jeździsz gravelem, mkniesz po mieście czy chcesz próbujesz swoich sił we wszystkich możliwych formach kolarstwa.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży – „Oferując pomiary nowych danych, wyznaczanie tras, rozwinięte funkcje nawigowania, funkcje podwyższające bezpieczeństwo oraz możliwość śledzenia, urządzenia z serii Edge są najbardziej wszechstronnymi w swojej kategorii.”

garmin2704

Edge 530 i Edge 830 wyświetlają informacje o dynamice jazdy w czasie rzeczywistym, pomagając poprawić wyniki oraz monitorować wysiłek. Nowa funkcja ClimbPro automatycznie pokazuje przewyższenie jakie pozostało do pokonania oraz profil trasy, co pomaga rozplanować wysiłek. Urządzenia rowerowe Edge wskazują także jak zachowuje się organizm w różnych warunkach, np. podczas upałów, powiadamia o konieczności uzupełnienia kalorii lub nawodnieniu się. Edge 530 oraz Edge 830 przechowują także historię danych z 4 ostatnich tygodni podzieloną na dane o wysiłku niskoaerobowym, wysokoaerobowym oraz anaerobowym. Dzięki temu można ocenić na ile zbilansowany jest trening i znaleźć obszary treningu, które wymagają dopracowania. Po połączeniu urządzeń z kompatybilnymi czujnikami, urządzenia nakreślą krzywą mocy, którą można porównać do wyników osiągniętych w minionych tygodniach i miesiącach. Ci, którzy realizują plan treningowy, mogą zsynchronizować swoje wyniki pomiędzy urządzeniem Edge a serwisem Garmin Connect™ czy TrainingPeaks. Dzięki temu można wygodnie analizować historię oraz planować następne treningi i fazy cyklu treningowego.

Model Edge 830 pozwala tworzyć nowe trasy wprost na urządzeniu. Niezależnie gdzie jesteś, możesz wybrać się na trening na ulubionych trasach miejscowych – oba urządzenia potrafią wyznaczyć trasę na podstawie ich popularności, bazując na danych dostarczonych przez innych rowerzystów – zarówno na drodze asfaltowej, górskim szlaku czy ścieżce szutrowej. Jeżeli zboczysz z drogi lub postanowisz zawrócić wcześniej, Edge 530 i Edge 830 pomogą Ci wrócić do punktu startu. Nowe liczniki z serii Edge potrafią obliczyć trasę dwa razy szybciej, dzięki czemu nie musisz przerywać treningu, by poczekać na wskazanie nowej drogi.

Edge 530 i Edge 830 mają w zanadrzu również specjalne funkcje, które docenią miłośnicy kolarstwa górskiego. Zestawy dedykowane do tej aktywności posiadają fabrycznie wgraną i zsynchronizowaną z mapą Garmin Cycle Map aplikację TrailForks. Zawiera ona szczegółowe dane o szlakach i ścieżkach w ponad 80 krajach. Można wyświetlać je bezpośrednio na swoim urządzeniu Edge, co ułatwia znalezienie trasy odpowiedniej do poziomu umiejętności. Gdy rowerzysta zatrzyma się na szlaku, funkcja Forksight automatycznie wyświetla rozwidlenia i lokalizuje je w sieci szlaków. Podczas jazdy Edge 530 i Edge 830 potrafi zgromadzić wszystkie dane o parametrach jazdy – włączając w to liczbę skoków, ich odległość a także czas spędzony w powietrzu. Dodatkowe funkcje przeznaczone dla kolarstwa górskiego to Grit, który ocenia trudność szlaku przy pomocy GPS, danych o wysokości n.p.m. oraz danych z akcelerometru, a także Flow który mierzy jak płynnie rowerzysta pokonuje zjazd.

garmin2704 1

Niezależnie czy dojeżdżasz do pracy, czy jeździsz z przyjaciółmi, wbudowane funkcje śledzenia i zwiększające bezpieczeństwo1 w urządzeniach Edge 530 i Edge 830 sprawiają, że możesz bez obaw ruszyć w drogę. Możliwość przesyłania wiadomości między członkami grupy oraz śledzenie ich lokalizacji pozwala pozostać w kontakcie nawet gdy ktoś pozostanie z tyłu3. Wbudowana funkcja wykrywania wypadków automatycznie wysyła lokalizację rowerzysty do zapisanych w pamięci kontaktów alarmowych. Dla dodatkowego zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, Edge 530 i Edge 830 są kompatybilne z radarem wstecznym RTL510 oraz inteligentną lampką UT800. Jeżeli zatrzymasz się na chwilę by coś zjeść lub podziwiać widoki, zabezpieczone PIN-em urządzenie włączy alarm, jeżeli rower nagle znajdzie się w ruchu bez zgody właściciela.

Garmin jest jedyną firmą, która pozwala personalizować użytkownikom swoje urządzenia poprzez bezpłatne aplikacje, widżety oraz pola danych pobierane ze sklepu Connect IQ. Użyj danych z aplikacji AccuWeather MinuteCast i dowiedz się, kiedy dokładnie zacznie padać deszcz, lub użyj aplikacji Yelp aby ściągnąć lokalizacje najbliższych kawiarni lub sklepów rowerowych i wgrać je bezpośrednio na urządzenie Edge 530 lub 830. Tym, którzy lubią planować swoje wycieczki wcześniej, z pewnością spodobają się aplikacje takie jak Strava Summit, Komoot czy Wikiloc, które pozwalają zaimportować trasy bezpośrednio na urządzenie Edge.

Edge 530 oraz Edge 830 mogą się poszczycić aż 20 godzinnym czasem pracy baterii w trybie GPS. Urządzenia są już dostępne na rynku w różnych wariantach, a ich ceny wahają się od 299,99 do 499,99 euro. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.garmin.com.

Urządzenia Edge 530 i Edge830 to najnowsze propozycje od marki Garmin w ciągle rozrastającym się segmencie fitness. Marka ma na celu rozwijanie technologii ułatwiających i promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Niezależnie czy użytkownikami są biegacze, rowerzyści, pływacy, sportowcy uprawiający różnorodne dyscypliny czy osoby pragnące być w formie, Garmin zawsze będzie posiadał odpowiedni produkt pomagający osiągnąć cele treningowe lub po prostu zadbać o kondycję.

Trenuj przez cały rok dzięki unowocześnionym rowerowym czujnikom prędkości i kadencji marki Garmin®

Garmin zaprezentował dzisiaj nowe bezprzewodowe czujniki Speed Sensor 2 oraz Cadence Sensor 2. Dają one rowerzystom możliwość trenowania przez cały rok, monitorowania swojej prędkości, pokonanego dystansu i kadencji. Co więcej, są one wyposażone w łączność ANT+ i BLE, która pozwala łączyć je z aplikacją Garmin Connect™ oraz innymi aplikacjami, kompatybilnymi urządzeniami i przyrządami treningowymi. Efektem są jeszcze dokładniejsze dane dotyczące jazdy nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach.

Czujnik Speed Sensor 2 można zamontować na piaście dowolnego koła. Kalibracja następuje poprzez połączenie go z urządzeniem Garmin Edge®, tak aby dostarczyć dokładne informacje o prędkości i pokonanym dystansie. Jeżeli rowerzysta nie posiada urządzenia głównego, Speed Sensor 2 może także zbierać dane i przekazywać je do konta na platformie Garmin Connect. Czujnik kadencji Cadence Sensor 2 instalowany jest na ramieniu korby – zmierzy on liczbę obrotów na minutę i pomoże rowerzyście wykorzystać trening do maksimum.

garmin2704 2

Mogąc poszczycić się czasem pracy baterii nawet do 1 roku1, czujniki Speed Sensor 2 i Cadence Sensor 2 są proste w montażu i utrzymaniu, a dodatkowo można je łatwo przekładać między rowerami. Oba urządzenia już są dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 euro. Można je także nabyć w zestawie składającym się z obu czujników, a jego sugerowana cena detaliczna to 69,99 euro.

Czujniki Speed Sensor 2 i Cadence Sensor 2 to najnowsze propozycje od marki Garmin w ciągle rozrastającym się segmencie fitness. Marka ma na celu rozwijanie technologii ułatwiających i promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Niezależnie czy użytkownikami są biegacze, rowerzyści, pływacy, sportowcy uprawiający różnorodne dyscypliny czy osoby pragnące być w formie, Garmin zawsze będzie posiadał odpowiedni produkt pomagający osiągnąć cele treningowe lub po prostu pozostawać w dobrym zdrowiu.

Źródło:
mat.pras. Snow pr