23 września zaczyna się kalendarzowa jesień... czas na długie spodnie.

Ta „złota”, słoneczna, „babie lato”, z grzybami w lasach itd. to iście piękny czas. Magiczny wręcz chciałoby się rzec... Ta cudowna pora oczywiście dzieje się również w górach. Turystów robi się dużo mniej i w takich warunkach góry zapewniają dużo więcej wrażeń niż podczas np. zatłoczonego sezonu urlopowego. Przeróżne kolory łąk, lasów czy czerwono-brązowe barwy na stokach Czerwonych Wierchów, w niektórych rejonach Hali Gąsienicowej i jeszcze w paru miejscach - znak, że rośnie tu sit skucina.
Warto zatem te Czerwone Wierchy zobaczyć i przejść. Fajnie byłoby też przemierzyć fragmenty Tatr Zachodnich (Rakoń, Wołowiec, nawet Rohacze czy np. Ornak). Jesienią dobrze jest podejść pod Przełęcz pod Chłopkiem, na Lodową Przełęcz czy w ogóle „poszwędać się” ciut po Tatrach na Słowacji. Chociaż i w Górach Świętokrzyskich czy nawet na Jurze potrafi być prześlicznie.
Musimy jednak pamiętać, że o tej porze już ciepło nie jest - szczególnie wieczorami... Szybciej też zapada zmrok – przyda się zatem czołówka. I oczywiście dość ciepła, nieprzemakalna kurtka, chroniąca od wiatru bluza (polar), rękawiczka (na wypadek opadów śniegu!), czapka i oczywiście spodnie.
Spodnie dość ciepłe, elastyczne, swobodne i długie. Długie lub krótkie, ale z możliwością zapięcia długich nogawek.
W Waszym Sklepie Górskim znaleźć można wiele rodzajów spodni w góry. I tak np.:

SPODNIE TREKKINGOWE MĘSKIE  BERGANS OF NORWAY UTNE ZIPOFF to spodnie 2w1. Mogą służyć jako klasyczne spodnie trekkingowe oraz szorty. Wykonane zostały głównie z bardzo lekkiego i wytrzymałego poliamidu, gwarantującego maksymalną swobodę ruchów w każdej sytuacji w czasie aktywności na świeżym powietrzu. Spodnie tego typu dają ochronę przed wiatrem oraz charakteryzują się bardzo dobrą oddychalnością. Wykonane są z materiału szybkoschnącego co niewątpliwie okaże się zaletą w czasie nieprzewidzianych załamań pogodowych. Przydatnym elementem (obok kieszeni) są również szlufki na pasek. Teraz w dobrej promocyjnej cenie 399 zł. 


sklepgorski.pl

W magazynie, dostępne mamy też spodnie damskie SPODNIE TREKKINGOWE/WSPINACZKOWE DAMSKIE BERGANS OF NORWAY CECILIE FLEX - GOLDEN YELLOW MELANGE. Są wygodne i elastyczne zarówno pod względem materiałów, jak i użytkowania. W tym momencie są w bardzo atrakcyjnej cenie - 349 zł. 


sklepgorski.pl

Będąc przy spodniach, warto też zwrócić uwagę na modele spódnic i sukienek – na inne okazje niż wędrówki po górach...
A co do jesieni...
Może przydadzą się kamizelka, kalesony, koszula, może jakaś bluza?


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,,
https://sklepgorski.pl/,
https://tpn.pl/.