Czapka w górach może pełnić bardzo wiele różnych funkcji.

Latem zapewni ochronę przed słońcem, a w razie niepogody ochroni przed wiatrem, zimnem lub deszczem. To również element stroju i wybór tej jednej jedynej do łatwych nie należy...
Niektórzy mówią, że przez głowę ucieka aż 70 % ciepła. I chociaż nikt tego oficjalnie nie potwierdził - prawdą jest, że najwięcej ciepła ucieka właśnie przez odkrytą część ciała, czyli właśnie przez głowę.
Zapewne różną czapkę potrzebujemy na lato czy zimę. Jesienią czy wiosną, też w dni słoneczne i te mniej, deszczowe czy suche.
Oprócz czapki ocieplanej, na narty, górski treking, do miasta czy typowej z daszkiem na lato, mamy też w ofercie KOMINIARKI.
Kominiarka – nakrycie głowy i twarzy z jednym/dwoma otworami na oczy (niekiedy również otwór na usta).
W ofercie Sklepu Górskiego znajdziemy kilka różnych produktów dla okrycia głowy. I tak np.:

Kominiarka Lasting Wak - wykonana w 100% z wełny merynosa, która posiada unikalną zdolność termoregulacji. Poza tym odznacza się dobrą oddychalnością i sprawnym odprowadzaniem wilgoci. Niezaprzeczalnym jej walorem jest także antybakteryjność. Jest również przyjemna w dotyku, komfortowa i elastyczna. Teraz w promocyjnej cenie 99 zł

 

Czapka Bergans of Norway Ski Beanie – przeznaczona i dla młodzieży, ale i dla starszych użytkowników. Jest dostępna w paru różnych kolorach i z pewnością nie będzie problemu aby połączyć ją z innymi kolorami czy stylem. Teraz tylko 139 zł. 

Opaska Bergans of Norway Akeleile Kids Headband - ciepła i miękka opaska - alternatywa dla czapek na mniej mroźne dni. W Sklepie Górskim w promocyjnej cenie 59 zł. 


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
https://sklepgorski.pl/,
Tygodnik Podhalański.