Podczas każdej podróży ręcznik będzie nam potrzebny. Rzec nawet można, iż jest będzie niezbędny. Nie zawsze jest dostępny podczas dokonywania rezerwacji miejsca noclegowego. Co ważne, nie tylko tam nam się przyda. Każdy dobrze wie, jak ważne jest by ręcznik zajął jak najmniej miejsca w plecaku.

Dlatego ktoś wpadł na genialny pomysł tworząc ręcznik szybkoschnący. Posiada on wręcz magiczne właściwości: zajmuje mało miejsca, szybko wchłania i równie szybko schnie. Jest wygodny w użyciu, łatwo się go pierze i spełnia swoje wszystkie funkcje. Pamiętajmy, że wilgoć sprzyja rozwojom bakterii i wirusów. Dlatego noszenie w plecaku przemoczonego ręcznika nie jest dobrym pomysłem.

recznik0412 1

Jaki ręcznik wybrać najlepiej ?

Materiały z jakich wykonane są ręczniki szybkoschnące:

Welur – nie jest za bardzo przyjemny w dotyku, ale jest niesamowicie lekki i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Dobrze wchłania.

Frotte – przypomina ręcznik bawełniany, ale jest od niego lżejszy. Szybciej faktycznie schnie i jest bardzo miękki. Odpowiedni dla osób, którym nie zależy na najniższej wadze.

Mikrofibra – zajmuje podobnie objętościowo tyle samo miejsca co frotte. Na początku dość niemiła w dotyku i trzeba się do tego materiału przyzwyczaić, ale ma skuteczne działanie szybkiego schnięcia.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu ręcznika szybkoschnącego?

- wagę,
- objętość,
- rodzaj materiału,
- poziom wchłaniania,
- szybkość schnięcia,
- czy jest pokrowiec w zestawie,
- rozmiar,
- cenę.

recznik0412 2

Idziemy w góry – jaki ręcznik zabrać?

Wszystko zależy od kwestii indywidualnych. Producenci oferują wiele rozmiarów ręczników. Od malutkich po bardzo duże. Jeżeli zależy Wam na tym by móc się takim ręcznikiem owinąć to na pewno warto zakupić większy rozmiar. Dla pań, które chcą zadbać o nałożenie ręcznika na głowę po umyciu włosów zalecam zakup średniej wielkości ręcznika.

Warto zadbać o zabranie dwóch ręczników ze sobą. Nie zajmą one dużo miejsca a na pewno spełnią swoją funkcję. Pamiętać należy, że niektóre materiały nie pozwolą nam na swobodne wycieracie. Przy mikrofibrze lub welurze wodę z naszego ciała będzie można ściągnąć za pomocą przykładania miejsce po miejscu ręcznika niż przez dosłowne wycierania ciała.

Co ważne taki ręcznik spełni swoją funkcję także na siłowni lub podczas każdej podróży. Dlatego warto zaopatrzyć się w niego już teraz.


Gdzie kupić?

Sklep Górski oferuje dwa fajne modele ręczników szybkoschnących z firmy Nordisk: Terry Towel , który cechuje się wysoką wchłanialnością oraz Suede , który cechuje się niezwykle niską wagą.

Sklep Górski

Konserwacja ręczników szybkoschnących

Przed pierwszym praniem należy zapoznać się z informacjami na metce. Ręczniki szybkoschnące zazwyczaj pierze się w temperaturze 30-40°C. Nie powinno się ich prasować oraz suszyć w suszarce bębnowej. Nie wolno także zastosować wybielaczy. Tkaniny nie powinno się także czyścić chemicznie, nie używajmy również mocnych środków do prania a także odplamiaczy chemicznych.

Wybór ręcznika szybkoschnącego będzie na pewno dobrym pomysłem oraz inwestycją na przyszłość. Jeżeli macie wśród znajomych góroholików lub podróżników, to taki ręcznik będzie dobrym pomysłem na prezent. Na pewno się przyda!

Katarzyna Irzeńska