Kiedy decydujemy się na uprawianie jakiejś aktywności outdoorowej, zwykle na początku kupujemy sobie jakieś buty, pewnie coś z polaru, kurtkę i spodnie. A co z bielizną termoaktywną?

Walory takich produktów doceniamy dopiero po jakimś czasie. Prawda jest jednak taka, że rzeczy tego typu są niezwykle istotne i pożądane. Utrzymują bowiem ciepłotę ciała, a jednocześnie odprowadzają jego nadmiar i wilgoć (pot), która automatycznie pojawia się podczas wysiłku. Bielizna termoaktywna zatem to uczucie komfortu i suchości oraz ochrona przed przesadną utratą ciepła.


bielbar1612
zdjęcie z bazy zdjęć PG, z albumu - Irek, Karakorum i Pakistan

Krótko mówiąc, te podstawowe cechy to:

-rozwinięta powierzchnia zewnętrzna (bielizna tego rodzaju jest na zewnątrz lekko "włochata"),

-do tego elastyczna, a więc dobrze przywiera do powierzchni skóry,

-jest jeszcze "ażurowa", a więc wchłania wilgoć w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana z jej powierzchni.

Produkty tego typu zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i gwarantują bardzo dobrą barierę przeciwbakteryjną. Specjalne właściwości materiałów stosowanych przy wyrobie wspomnianej bielizny, pozbawiają bakterii tlenu wskutek czego nie są one w stanie funkcjonować, co automatycznie wpływa na nasze ogólne poczucie komfortu i spokój.

Dobra bielizna termoaktywna to przede wszystkim produkty WOOLSENS, wykonane w 100% z naturalnej wełny australijskich owiec – merynosów. Oprócz dobrej oddychalności, doskonale odprowadzają wilgoć, dzięki specjalnym kieszeniom powietrznym pomiędzy włóknami zapewniają maksymalny komfort, doskonale odprowadzają wilgoć, zapewniają świetną izolację, ogniodporność, a idealny drut i wysoka elastyczność gwarantuje idealną mobilność.

W naszym górskim sklepie bez problemu znaleźć można różnego typu bieliznę termoaktywną wielu, popularnych marek. Są tutaj zatem dostępne produkty takich firm jak Lasting, Rab, Hannah, Rafiki, Bergans of Norway i kilku innych. Wiele modeli jest objętych promocją cenową i z pewnością będą one idealnym prezentem gwiazdkowym dla miłośników wszelkiego outdooru.

Sklep Górski

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).