Lato powoli się kończy. Co prawda jesienią również pogoda często sprzyja wspinaczce nie zmienia to faktu, że warto pomyśleć o nowym obuwiu do pokonywania zarówno skalnych tras, jak i ścianek wspinaczkowych w halach podczas dni, kiedy pogoda uniemożliwia wspinanie „pod chmurką”. Jakie wybrać? Radzą eksperci Sklepu Górskiego .

Przedstawiciele Sklepu Górskiego tym razem proponują obuwie do wspinaczki nie tylko dobrej jakości, ale i dostępne po przystępnej cenie. A dokładnie buty firmy Wild Climb.

Jesienno-zimowe ponure dni sprzyjają stawianiu pierwszych kroków na ściance wspinaczkowych przez najmłodszych. Przydadzą im się na przykład buty wspinaczkowe Wild Climb First Step  .

- Ich lekko asymetryczna konstrukcja sprawia, że małe stopy wytrzymają w nich bardzo długo, a duży oraz szeroko otwierający się język ułatwia ich włożenie – proponują w Sklepie Górki. - Co ważne, buty te wykonano z wysokiej jakości sztucznej skóry powstałej na bazie Wildmicrofiber co sprawia że wilgoć jest bardzo dobrze odprowadzana. O pewne trzymanie stopy dbają z koli dwa duże i ergonomiczne rzepy.

Dlatego bez problemów obuwie to założą nawet najmłodsze pociechy nielubiące się ze sznurówkami.

Z kolei autorska podeszwa Wild rubber pozwala praktycznie przykleić buta do stopnia. Ta dopracowana mieszanka gumy powstała w celu połączenia świetnego tarcia i przyczepności z dużą stabilnością na krawędziach. Dodatkowo jest bardzo odporna na odkształcenia, dzięki czemu but zachowuje swój fason, a dzięki temu również pierwotną skuteczność nawet przy intensywnym wykorzystywaniu.

Buty wspinaczkowe Wild Climb Gladiator  to jeden z podstawowych modeli Wild Climb przeznaczony głównie dla początkujących.

- Gladiator charakteryzuje ekstremalnie szybkim i bezproblemowym zakładaniem nawet znacznie mniejszego rozmiaru. Buty zostały stworzone dla osób oczekujących prawdziwej wygody jak w butach sportowych – opisują eksperci ze Sklepu Górskiego.

2008wspin2

Model ten wyróżnia się wśród innych butów wspinaczkowych niezwykłą wygodą podczas wspinania, dzięki wykończeniu pięty tak jak w butach sportowych, gąbka oraz autorska wildmicrofibra o podwyższonej wytrzymałości. Model został skonstruowany i rozwijany w oparciu o opinie i doświadczenia najlepszych wspinaczy.

- Niska waga i możliwość odpowiedniego, ścisłego dopasowania buta do stopy zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu autorskiej cholewki wysokiej jakości sztucznej skóry powstałej na bazie Wildmicrofiber – dodają w Sklepie Górskim. - Autorska podeszwa Wild rubber pozwala praktycznie przykleić buta do stopnia. Ta dopracowana mieszanka powstała w celu połączenia świetnego tarcia i przyczepności z dużą stabilnością na krawędziach. Działa stabilnie na wszelkich krawędziach, zapewniając maksimum tarcia w każdej temperaturze. Szybkie zakładanie butów zapewnia duża pętla umieszczona z tyłu. Precyzyjne dopasowanie do stopy gwarantują rzepy.

Poczatkujący z powodzeniem mogą też wypróbować buty wspinaczkowe Wild Climb SKY Velcro  . Model ten charakteryzuje się ekstremalnie szybkim i bezproblemowym zakładaniem nawet znacznie mniejszego rozmiaru. Tu również zastosowano wildmicrofibrę o podwyższonej wytrzymałości oraz podeszwę Wild rubber pozwala praktycznie przykleić buta do stopnia.

2008wspin3

- Szybkie zakładanie butów zapewniają podwójne pętle umieszczone z tyłu. Precyzyjne dopasowanie do stopy gwarantują rzepy – podsumowują pasjonaci ze Sklepu Górskiego.