Ulvang to wysokiej jakości, profesjonalne produkty z wełny do uprawiania aktywności outdoorowej (szczególnie dedykowane dla narciarzy).

Są jednocześnie przyjazne środowisku, a ekologia i ochrona przyrody jest dla osób tworzących strategię marki, niezwykle ważna.

Dystrybucją wyrobów tej firmy (ale nie tylko tej, bo również: Bergans of Norway, Yeti, Nordisk, Grand Canyon, Alfa, Wild Climb, Cousin Trestec, Trimm, Lasting, Sampaoli Creazioni) zajmuje się spółka Polish Outdoor Distribution Group.

Produkty wspomniane są najwyższej jakości, uznawane na rynkach światowych, niezwykle innowacyjne i bliskie, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta. Chodzi przede wszystkim o kształtowanie nowych standardów.

Nazwa firmy Ulvang jest ściśle powiązana z niejakim Vegardem Ulvgangiem właśnie. Jako poszukiwacz przygód i sportowiec wiedział on, że jedyną rzeczą, która wystarcza na wyprawy i na zawody, jest wełna.

Jest on jednym z najbardziej utytułowanych narciarzy biegowych. Może pochwalić się medalami zarówno zdobytymi na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, jak i mistrzostwach nordyckich. Wspinał się zarówno w Himalajach, na Kaukazie, dotarł na Biegun Południowy, przekroczył Grenlandię i Przejście Północno-Zachodnie na nartach, przejechał Mongolię itd., itd.

Vegard współpracuje z marką Ulvang gdzie zajmuje się opracowywaniem, testowaniem i sprzedażą produktów.Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklepgorski.pl/,