ALFA to najwyższej jakości buty górskie, trekkingowe czy myśliwskie, muszą spełniać szereg specjalnych wymogów. Jedną z nich jest jakość cholewki, a także dopasowanie jej systemu do przeznaczenia. To zapewnia firma ALFA, której produkty można nabyć w Sklepie Górskim

Firma ALFA jest częścią dumnej norweskiej tradycji trekkingowej i alpinistycznej sięgającej 80 lat. "We współpracy z wiodącymi światowymi dostawcami materiałów i technologii celem Alfa jest zaoferowanie lepszych wrażeń z wędrówki. Historia Alfa jest długa i dumna, ale spoglądamy w przyszłość" - podkreślają przedstawiciele firmy.

Nie da się ukryć, że w swoich produktach ALFA sięga po najnowocześniejsze rozwiązania. Na przykład jeśli chodzi o cholewki:

- Alfa Air to struktura laminowanych warstw. Materiał zewnętrzny to perforowana mikrofibra, która dobrze oddycha i jest wyjątkowo trwała oraz zapewnia doskonałą izolację przed wymagającymi warunkami atmosferycznymi. Doskonała oddychalność oferowana przez cholewki Alfa Air zapewnia komfort dla stóp nawet w cieplejsze dni - opisują eksperci ze Sklepu Górskiego.

0103alfa2

Z kolei tkaniny Cordura służą do zwiększenia odporności na zużycie obszarów silnie narażonych na naprężenia zewnętrzne.

Zastosowanie Full-Grain Leather, czyli skóry licowej, to gwarancja użycia przy produkcji butów najlepszej jakości skóry odznaczającej się dobrą oddychalnością i gładką powierzchnią, która przy odpowiedniej pielęgnacji sprawia, że jest bardzo trwała oraz odporna na wodę i śnieg.

- Alfa stosuje też Oiled Nubuck Leather - dodają miłośnicy wędrówek ze Sklepu Górskiego. - Skóra ze szczotkowanym wykończeniem jest hydrofobowa i ma bardzo dobrą oddychalność. Nubuk należy poddać obróbce, aby zachować oddychalność i właściwości hydrofobowe.

0103alfa3

Zastosowanie Ristop Textille, czyli materiału tekstylnego z tkaną siatką wzmacniającą, zapobiega rozwojowi małych porów w większe otwory. Podobnie jak inne tkaniny, Ripstop ma dobrą oddychalność i niską wagę.

W produktach ALFY można też spotkać Suede Leather  - miękką skórę zamszową o doskonałej oddychalności.

0103alfa4

- Innymi słowy, Alfa wybiera materiały i tkaniny odpowiednie do ich zastosowania, z naciskiem na środowisko i jakość - podsumowują w Sklepie Górskim.