Najważniejszą częścią buta są podeszwy. To, w jakiej technologii i z jakich materiałów jest wykonana, jeszcze szczególnie istotne w przypadku butów profesjonalnego użytku – górskich, sportowych czy choćby myśliwskich. A takie produkuje znakomita i uznana firma ALFA , której buty można nabyć w Sklepie Górskim

Firma ALFA  jest częścią dumnej norweskiej tradycji trekkingowej i alpinistycznej sięgającej 80 lat. "We współpracy z wiodącymi światowymi dostawcami materiałów i technologii celem Alfa jest zaoferowanie lepszych wrażeń z wędrówki. Historia Alfa jest długa i dumna, ale spoglądamy w przyszłość" - podkreślają przedstawiciele firmy.

Dlatego Alfie korzysta się z szeregu nowatorskich i sprawdzonych technologii. Część z nich dotyczy konstrukcji i wykonania podeszw.

Na przykład Alfa Rubber Sole to gumowe podeszwy Alfy, które zostały zaprojektowane z myślą o bezpiecznej i dobrej przyczepności w zróżnicowanym terenie. Podobnie jak podeszwy Pu.

Z kolei odeszwy Vibram mają na celu zagwarantowanie wysokiej wydajności, komfortu i jakości w miarę upływu czasu. Cele te zostały osiągnięte poprzez przeprowadzenie testów laboratoryjnych Vibram i testów w warunkach rzeczywistych z zespołem testowym Alfa.

1403podesz2

Vibram Grip APS to miękka, specjalnie opracowana podeszwa o niskim ciężarze właściwym od Alfa i Vibram.

- Podeszwa zapewnia elastyczny chwyt i jest dostosowana do naszych tekstylnych butów. Specjalnie zaprojektowane pokrętła zapewniają pewny chwyt na nierównych powierzchniach. Podeszwa ma również dobrze zdefiniowaną piętę, która zapewnia dodatkową przyczepność na zboczach. Wzór został zaprojektowany tak, aby gleba i żwir nie przylegały – opisują eksperci ze Sklepu Górskiego.

Buty te są samoczyszczące i zapewniają optymalną przyczepność w  butach Hiking Mid i Hiking Low. Zdefiniowane pokrętła zapewniają doskonałą przyczepność na nierównym terenie, a zdefiniowana krawędź podeszwy zapewnia doskonałą przyczepność na kamienistych nawierzchniach. Definicja pięty zwiększa bezpieczeństwo w górach.

1403podesz3

Natomiast podeszwa Grip+ to wykonana na zamówienie, opracowana we współpracy Alfa z Vibram. Unikalna mieszanka gumy zapewnia większe tarcie, co zapewnia jeszcze lepszą przyczepność. Oprócz nowej mieszanki gumy, Grip+ ma własne, unikalne wykończenie. Rezultatem jest wyjątkowa podeszwa i niezrównana przyczepność na śliskich nawierzchniach.

Głęboki bieżnik i solidna platforma podeszwy Vibram Multgrip zapewniają niezrównaną stabilność.

- Duże obszary przyczepności z zatopionymi włóknami tekstylnymi dobrze nadają się na śliskie warunki i do użytkowania w zimie – wyjaśniają w Sklepie Górskim.

1403podesz4

Warto też wspomnieć o podeszwie Vibram Grip Trail. To trwała podeszwa zewnętrzna o niskim ciężarze właściwym i unikalnej mieszance gumy, która zapewnia wysokie tarcie i doskonałą przyczepność. Wzór podeszwy ma „samodopasowujące się występy”, które pozwalają bieżnikowi chwytać podłoże pod różnymi kątami i zapewniają optymalną przyczepność podczas aktywności.

1403podesz5

W zapewnieniu wygody i bezpieczeństwa forma ALFA kładzie tez nacisk na doskonałość konstrukcji podeszwy wewnętrznej.

- Podeszwa środkowa Combo Midsole łączy warstwy tłumiące i stabilizujące dla optymalnego funkcjonowania – opisują miłośnicy wypraw ze Sklepu Górskiego. – Natomiast Lightweight Eva Midsole to amortyzująca podeszwa środkowa o niskiej masie właściwej, w której amortyzacja i stabilność są dostosowane do zamierzonego obszaru zastosowania buta. Z kolei Stabilizing Pu Midsole to profilowana podeszwa środkowa o dodatkowych właściwościach stabilizujących i wysokiej trwałości.